Субота, 06 червня, 2020

2.2.23. Прокопання нового русла Вуліці

Давніше Вуліця і Гнилиця мали окремі русла, не сходилися разом, і окремими руслами впадали в ріку. Вуліця плила давніше Царинами суходолом. Як Царина була пасовиськом, то повени Вуліці безперечно наносили шкоду, але ще більша була шкода від повеней, як Царину зорали. Щоби тому запобігти, село врадило прокопати для Вуліці нове русло і то русло повести в Гнилицю. Русло то прокопали від того місця, де тепер є хата Сав'юків, де Вуліця повертає просто в Гнилицю. Давне русло Вуліці суходолами за довгі літа заплило, все ж таки ще сегодня можна помітити куди давніше плила Вуліця.

Сегодня богато є таких людий, що уважають що давні люди, наші прадіди, не вміли думати, взагалі були відсталі. В цьому випадку ми видимо, що наші прадіди були прогресивними людьми і організовано дбали про добро села. Прокопання того русла деревляними, лишень закованими залізом рискалями, які тогди були, це була тяжка праця, а всетаки люди єї викопали. Треба подивляти поступове, прогресивне думання і організованість села в ті часи.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм