Понеділок, 30 березня, 2020

2.2.15. Давні наділи землі

Земля в селі була вже в шістнадцятому столітю, як не значно раніш, розподілена на ділянки, і кожда родина мала свою ділянку. Розподілена була земля коло хат, а більшість землі в селі була спільною. Спільними були пасовиска та ліси. Пізніше, коли збільшилося населення, то наділи ті порозділювали, і в наших часах вони є цілком роздріблені, але всетаки можна прослідити, котра земля вже давно була розділена, а котра пізніше, а також наділи поодиноких родин. В Гашнові від гори аж до старої дороги був наділ Яреміїв. Дальше йшов наділ Дупеїв. Коло долішної церкви був наділ церковний. За дорогою, що йде з Гашнова на гостинець, був наділ Гарасим'юків. Коло горішної церкви - церковний наділ. Коло нього наділи Чепигів та Церковнюків. Коло Погорілого - наділ Прокоп'юків та Подюків. На Горі - наділ Никифорчинів-Нагірняків, в Залісю - Данилюків та Ангелинюків.

Так вся земля коло хат була в цілому селі розподілена. До наших часів ненарушеними, не роздрібленими задержалися церковні наділи. Коли прослідити, які завеликі були наділи поодиноких родин, то побачимо, що кождий наділ був приблизно такий завеликий, як і церковний. Церковні наділи мають приблизно по 12 моргів, тож з того видимо, що і отті наділи поодиноких родин мали по 12 моргів. Решта землі в селі була спільною.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм