Субота, 22 лютого, 2020

2.2.8. Під молдавським пануванням

В 1340 році Галицьке князівство розпалося. Покуття підпало під Молдавію. В селі нема згадок про отті часи, але є випадкова знахідка, яка мабуть походить з тих часів. Два селяни корчували дуба на подвір'ю шляхтича Топольніцкого. Корчуючи дуба, селяни ті натрапили в земли на невеличкий кітлик, в якому були гроші. Гроші ті були мідяні і великі, ринкової вартости вони не представляли. Всетаки селяни ті намагалися скрити ті гроші, але пан довідався, заскаржив їх в суд і вони мусіли гроші віддати, а за укривання грошей суд засудив їх на арешт.

Невідомо, де пан подів ті гроші, мабуть здав в музей і певно не відомо, які то були гроші, але пан сказав, що волоські гроші. Можливо, що то були гроші з молдавських часів.

В нашому селі, і взагалі в дооколичних селах, є прізвища румунського походження як в Рибні - Мікул та Гінкул, в Кобаках - Манчул, в Кутах - Лупул. Всі ці прізвища є волоського походження. Є також прізвища Волошин, Волошинюк, ці прізвища свідчать, що родини ті походять з Волощини. Такі прізвища, як Угрин і Кошут, які теж є по наших селах, свідчать, що родини ті прийшли до нас з Угорщини.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм