Понеділок, 25 червня, 2018

2.2.4. Поселення слав'янських племен

Кілька тисяч літ до н.е. появилися стородавні держави. Єгипет об'єднався в одну державу вже 3200 літ до н.е., а малі роздріблені держави були в Єгипті вже значно раньше. В Єгипті так була зорганізована влада фараонів, що вже 2800 літ до н.е. будували там таку колосальну будову як піраміда Хугру.

Грецькі держави зорганізовувалися вже прикінци ІІ-го тисячеліття до н.е. Рим і римська держава зорганізовувалися вже в Х віці до н.е., а про нас було ще тогди глухо, царила ще німа тишина, тогочасний культурний світ про нас майже нічого не знав. Наші краї якби не існували для культурного світа.

А в той час у нас плило життя. Були в нас сільські поселення, в яких люди займалися хліборобством, були і осередки торгівлі, зав'язок майбутніх міст, була і релігія і звязані з релігією обряди, була і тогочасна влада: начальники племен та їх прибочники, лиш культурний світ майже нічого не знав про наші краї та і не цікавився ними. Лиш десь часом історики згадають про нас. Грецький історик Геродот з V віку до н.е. згадує про скіфів, що жили в понизю Придніпров'я, а римський історик Тацит з І віку н.е. пише вже про слав'ян, яких називає венедами або венетами. Пізнійші історики вже з VI століття, пишучи про слав'ян, поділяють їх на дві групи: східна група, яку називають антами і західна, яку називають склавінами.

Все таки з археологічних дослідів знаємо: в наших краях в перших віках поселилися східнослав'янські племена, які в писаних джерелах називають антами.

В тих часах границі римської держави доходили до Карпат. У нас на Прикарпаттю деколи знаходили римські гроші з І-ІІІ століття. В Уторопах знайдено закопані римські гроші. Це свідчить, що сла-в'янські племена, які жили в той час на Прикарпаттю, торгували з племенами, що жили в римській державі.

Римські імператори засилали в наші краї засланці. Вони заслали також великого поета Овідія, і є легенда, що його заслали в наші сторони і тут він і помер.

Є легенда, що Коломию заснували засланці з римської імперії і називали єї, в честь римського імператора Коломана, місто Коломана. Можливо, що це якраз не засланці, а римські купці, що заходили до нас, мали свій торговельний осередок на териториї теперішної Коломиї.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм