Четвер, 04 червня, 2020

2.2.2. Трипільські поселення

Археологи встановили, що у ІІІ тисячелітті до н.е. долину Дністра і Прута заселяли землеробсько-скотарські племена, так зв. племена трипільської культури. Тогочасні люди будували вже поселення, що складалося з кількох десяток, а то і соток родових жител. Хати будували з жердин і лози, городжені, які обмащували землею. Займалися мотичним землеробством і скотарством. Землю розпушували кам'янними або роговими сапами. Сіяли ячмінь, пшеницю і просо. Урожай збирали ножоподібними, кам'янними пластинками або серпом з крем'янним лезом. Вміли робити і випалювати горшки. Жінки пряли нитки з волокнистих рослин і ткали полотно.

Поселення трипільців виявлено в багатьох населенних пунктах нашої області, зокрема в селах Корнич і Олешків Коломийського та Викторів, Кривче і Бовшів Галицького районів.

Безперечно, що коли люди мали свої поселення недалеко від нас в Корничу і Олешкові, не могли-ж люди не перебувати, а то і не поселюватися в наших околицях. Трипільська епоха тривала понад тисячу літ, не могли-ж люди через такий протяг часу обминати наше село.

По всякій правдоподобності люди перебували в той час на териториї нашого села, а можливо, що і мали свої поселення.

 

© Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Бібліотека - Марія Равшер. Здвиженський храм