Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Субота, 16 січня, 2021

Гуцульщина літературна

Павло Морикіт - Таємниця книжкової полички

                                   ТАЄМНИЦЯ КНИЖКОВОЇ ПОЛИЧКИ

   У книжковій шафі на поличках рівними рядочками вишикувались книжки. У верхньому рядку жили детективи, пригодницькі романи і фантастика; на середній поличці - наукова та історична література. А нижня поличка належала Оленці, де вона зберігала свої шкільні підручники і книги з казками.
   Кожного дня, зазвичай, книги мирно дрімали на своїх поличках. Хіба що хтось час від часу візьме одну із них почитати. А от вночі, коли мешканці всього дому засинали, оживали історичні, фантастичні та казкові герої, і впродовж однієї години спілкувалися між собою, ходили одні до других в гості.
    Так було і цієї ночі. Казковий герой Котигорошко вирішив помандрувати в гості до Робінзона Крузо, який збирався в подорож на острів Скарбів. Легендарний герой Тарзан захотів побувати на балу у короля з Попелюшкою, а маленька Дюймовочка вирішила провідати Івасика-Телесика.
    Взяв Котигорошко свою булаву і вирушив у дорогу. Мандрувати було неважко. Для того, щоб швидше опинитися на острові Скарбів, він зателефонував на радіотаксі і замовив малу бабу Ягу зі своєю механічною мітлою. Мала баба Яга із задоволенням погодилась, попросивши третьої частини скарбів. Попелюшка саме думала перебирати змішане докупи злою бабою збіжжя, коли у вікно постукав Тарзан і запропонував їй бути кавалером набалу у короля. Дюймовочка сіла у свій човник з білого латаття і попливла назустріч Івасику-Телесику.
    Тут раптом над річкою щось загуркотіло. Дюймовочка подивилася вгору і подумала, що це зміючка Оленка викрала Івасика-Телесика. Вона вирішила якось його врятувати. Припливла назад до берега і пішла лісовою стежинкою. По дорозі вона зустріла Тарзана з Попелюшкою, які поспішали на бал до короля. Дюймовочка попросила Тарзана врятувати від біди Івасика-Телесика. Тарзан погодився.
    Але замість того, щоб застати в хатині баби Яги Оленку, яка розпалює вогнище, побачив за столом Робінзона Крузо, якого Оленка пригощала лісовими ягодами.
    Та ось минув час, і казкові герої змушені були повертатися до своїх книжок. Але вони дуже захопилися своїми мандрівками, тому й спізнилися на п'ять хвилин. І замість того, щоб потрапити до своїх книжок, заблукали в шкільних підручниках - там і заснули.
     А що було далі - то вже інша історія.

Книга Гуцульщина літературна - Стопчатівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!