Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Неділя, 17 січня, 2021

Гуцульщина літературна

Возвеличуємо свої Вітцівщини

     Возвеличуємо свої Вітцівщини

 Два кольори мої, два кольори, Оба на полотні, в дуті моїй оба, Два кольори мої, два кольори: Червоне - то любов, а чорне - то журба.

              Д. Павличко, 1965р


 Наша мала Батьківщина - село Стопчатів - є найкращою в світі, тому що тут народився лауреат Шевченківської премії Дмитро Павличко. Можливо, що цю сміливу тезу захочуть оскаржити наші сусіди -уторопчани, березуни, мишинці... Вони з не меншою переконаністю обстоюють виняткові здобутки односельчан та незрівнянні природно-етнографічні красоти своїх теренів. Що ж, це їхнє право. І, очевидно, в цьому природному прагненні до возвеличення своїх малих вітцівщин немає меж.
   Та все ж, кожен з наших краян переконаний, що зі Стопчатовом не може зрівнятися будь-яке подібне село. Бо крім зовнішніх споглядальних відчуттів добавляються душевні: слухове сприйняття слова "Стопчатів" одразу асоціюється у нас з наймилішим, рідним і незабутнім. Ми ніби заново вдихаємо запах маминих долонь, відчуваємо їхній ласкавий з шерша-винкою дотик. Навіть якщо в згадках є якась частка невдоволеності деякими мит-тєвостями пережитого, все ж і ота гірчин-ка є приємною, наче смак зернини із сливової кісточки...
   Життєдайні дощі і родюча земля, при хорошому її обробітку, дають щедрі урожаї. З мертвої деревини можна створити надзвичайні вироби, за допомогою голки і нитки з'являється чудо-вишивка...
   А який матеріал потрібний для того, щоб створити поезію, художнє слово? В кожної людини від її народження в душі закладена любов до краси не тільки навколишнього світу, а й, можливо, до кожної людини. Потрібно тільки незначного дотику - і все поллється весняним струмочком. Так, спочатку струмочком, який потім перетвориться в річку і ... безмежний океан.
   А ще дух хати, старої батьківської хати, споришу, запах м'яти, чебрецю, васильку, чорнобривців, який переслідує людину все її життя.
  І школа. Дитинство. Ніжні спогади. Все це ніколи не стреться з пам'яті людської.
  Коли переглянути сторінку минулого і сучасного с.Стопчатів, то перед нами виразно вимальовується прекрасна забудова - Стопчатівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.
  Багато років кануло в лету від перших шкільних зачатків. Але залишилося все мудре з освітніх справ у діяннях педагогів, батьків, школярів.
  У школі здобувають ази науки і вихованості 285 школярів.
   Свої серця і розум віддають дітям 34 педагоги.
   Недавно на базі Стопчатівської школи сформувався літературний гурток "Батьківська хата". До його складу входять розумні, працелюбні, виховані і творчі особистості. їхні надбання - щирі і нічим не зіпсовані почуття.

Книга Гуцульщина літературна - Стопчатівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!