Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Субота, 06 березня, 2021

Гуцульщина літературна

Окрилені мрією

    «У ставленні до Ярослава Гавучака доля виявилася і жорстокою, і щедрою. Жорстокою, бо позбавила його здоров'я і всіх пов'язаних з цим радощів. Щедрою - бо нагородила його гострим розумом, дивовижною пам'яттю та гарячою закоханістю в літературу.» Саме такі слова сказав у передмові до першої поетичної збірки «Дідова сопілка» Я.Гавучака Ігор Пелипейко. З творчістю талановитого «робітника Слова» учні школи мають можливість познайомитися на уроках літератури рідного краю.
   Школярі з великою цікавістю беруть до рук прозову збірку під назвою «Карпатські легенди», і в їхній уяві вимальовується чарівний світ карпатської природи, оживає дух предків-горян, чується мелодія сопілки гірської калинової.Однодумцем, колегою Ярослава Гавучака є улюбленець дитячої публіки Микола Близнюк, який часто відвідує наш літературний гурток, проводить з дітьми засідання, обговорює їхні поезії, надає консультації. Літгуртківці з нетерпінням чекають на нові зустрічі з поетом рідного краю.
   Тарас Девдюк, член Асоціації українських письменників, вважає Миколу Близнюка одним із талановитіших сучасних поетів, які творять літературу для українських діточок.
   Багато схвальних відгуків отримала творчість Близнюка, але найбільша оцінка йде від читача, адже твори письменника адресовані саме йому: вимогливому, строгому, щирому та вразливому серденьку дитини. Наші школярі мають можливість познайомитися з митцем не лише через читання творів, а й спілкуючись з ним, який є бажаним гостем у нашій школі.
   Село Старі Кути стало колискою дитинства Богдана Фединчука, автора поетичної збірки «Діти місячного світла». Навчаючись у сільській школі, Богдан відвідував літературний гурток під керівництвом Курдидик Ганни Михайлівни, яка була і першим рецензентом, і першим слухачем поетичних спроб юнака.
   Саме в такому середовищі і народився наш літературний гурток «Окрилені мрією». Гуртківці назвали його саме так тому, що тільки мрія дає людині крила, підносить її до висот. Вона дозволяє здійснити найпотаємніші бажання, яких у кожної людини, а особливо у дитини, є досить багато. Наш гурток сприймає кожну дитячу мрію, яка виливається у віршовані рядки.

Книга Гуцульщина літературна - Старокутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!