Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Четвер, 04 червня, 2020

Гуцульщина літературна

Марія Клим'юк - Сліпа дівчинка

                                                      Сліпа дівчинка

    Одного ранку Ліда виглянула у вікно. Вона побачила людей, які заносять меблі у будинок навпроти. їй стало дуже цікаво, хто переїхав в цей веселий район. Ліда зразу побігла до Оксанки, своєї подруги. Оксанка недалеко жила, через три будин-ки. Другого дня подруги вийшли на подвір'я, сподіваючись побачити дівчинку, що переїхала недавно. Але її там не було.

   Ось настала неділя. Ліда і Оксана завжди ходять до церкви. Вони ішли з церкви і побачили жінку, яка зі своєю дочкою приїхала до них у село. Дівчатка підбігли до жінки і запитали, чому її дочка не виходить на вулицю. Жінка розказала, що Марійка сліпа уже багато років, і надії вже ніякої нема. Дівчатка приходили до Марійки щодня і виводили її на вулицю, брали з собою до церкви. Так дівчинка почала постійно бувати у храмі. Вона надіялась на Боже милосердя і ревно молилась, щоб змогла знову бачити навколишній світ.

   Одного разу, коли вона знову була у церкві, то раптом з-перед її очей почала проступатись чорна пелена туману. Дівчинка почала часто і дрібно кліпати, не розуміючи ,що з нею відбувається. Через кілька хвилин прямо перед собою вона побачила жіночу постать. Коли в очах зовсім прояснилось, то зрозуміла ,що це був образ Матері Божої.  Дівчинка боялась повірити у те, що бачить. Вона вирішила мовчати, щоб впенитись у тому, що до неї повернувся зір.

   Як і завжди, подруги провели її додому. Дівчинка бачила все, що її оточувало. Марійка зрозуміла: вона дійсно бачить, і про це з радістю повідомила всім.

   Радості не було меж.

Книга Гуцульщина літературна - Середньоберезівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!