Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Середа, 25 квітня, 2018

Гуцульщина літературна

Душа проситься в обійми цілющого слова

  Ніщо її так не зачарувало, як побачене з Німчича, ... Вона, Леся Українка, побачила казкової краси долину Черемошу: ліве крило - то Буковина, а праве -Галичина. Ота дивовижна картина довго ще ввижалася її очам, - пише С. Пушик в повісті-есе «Карпатське літо» - про перебування великої поетеси у наших рідних Карпатах. Під враженням від побаченого вона писала Кобилянській: «.раз заїхали високо на гору Німчич і бачили звідти при заході сонця щось таке гарне і срібне, як мрія, - кажуть, що зветься Розтоки.»
   ...Так, саме наше село бачила Леся Українка. Воно дійсно чудове і розкинулося в долині між горами, виникло ніби з легенди, в якій розповідається, що дужий і грізний Черемош, що розітнув навпіл велику гору, утворивши долину з обох боків.
    Село прекрасне взимку, коли велетні-буки та зелені смереки, одягнені у товсту шубу снігу, надійними охоронцями обнімають його. Так тоді спокійно і затишно на душі. Коли прислухатися, можна почути, як веде розмову Черемош, простягнувши міцні льодові руки буковинському берегу. А щоб відповісти взаємністю, весною та літом після теплого дощу буковинський Німчич, Синичина печера посилають із-за свого горизонту умиту й причепурену різнокольорову веселку. Вона, п'ючи воду з Черемоша, посилає на все село веселкові бризки, які чарівними намистинками розсипаються по горах, лісах, відбиваються у вікнах будинків, а особливо ця веселкова казка заглядає у вікна су-сідки-школи.
   А хіба в такі хвилини до науки? Та де там - усі спостерігають гірську веселку
   А чи доводилося Вам бачити, що тоді робиться з дитячими очима? Вони виграють веселковими барвами, а їхня душа розкривається до творчості, проситься в обійми цілющого слова. Під цим враженням згадуються слова молодого поета з нашого села Дмитра Слижука:Вам доводилося спостерігати єднання усмішки й сльози на обличчі від Радості? Балет сльози під музику усмішки!.. Людство ще не винайшло слова, Яке окреслили б це диво-диво з див.

Книга Гуцульщина літературна - Розтоківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!