Субота, 27 лютого, 2021

Гуцульщина літературна

Літературний гурток "Юні поети"

У 2001 році у школі проходив Тиждень дитячої та юнацької книги. Завідуюча шкільною бібліотекою, Пилип’юк Ольга Федорівна, проводила виховний захід про діаспору та письменників рідного краю. Учасниками заходу були учні різного шкільного віку. Готуючись до проведення свята, школярі багато читали про цих поетів, вивчали їх творчий та життєвий шлях.
Діти захопилися творчістю цих людей і вирішили самі спробувати писати вірші. Свої перші проби пера показували Ользі Федорівні, яка їх корегувала, давала юним поетам слушні поради, пропонувала теми поезій. Так почав діяти літературний гурток «Юні поети», керівником якого і стала пані Ольга.

 Спочатку в гуртку налічувалось 4 учні. Члени гуртка брали участь у проведенні різних свят, писали свої вірші до Шевченківських днів. Згодом під керівництвом Ольги Федорівни був проведений конкурс розумника «Слово рідне, мово рідна...». Також організовано зустрічі з поетами Б.Радишем, М.Близнюком, запрошували працівників з редакції.
Кожне засідання гуртка проводилося в цікавій формі, діти із задоволенням відвідували заняття, на яких вчилися правильно римувати, детальніше вивчали мовні засоби, тропи. З часом кількість юних поетів збільшувалася.
У 2004 році керівником гуртка стала Андрійчук Дарія Федорівна, вчитель української мови і літератури. І тоді даний гурток отримав назву «Весняні проліски». Під керівництвом Дарії Федорівни була надрукована книжечка кращих поезій гуртківців «Весняні проліски».
Члени гуртка нашої школи брали участь у районному святі юних поетів, сценарій до якого написала Андрійчук Дарія Федорівна, а ведучою свята була Світлана Марківна Симотюк, вчитель української мови і літератури нашого навчального закладу.
У 2005 році керівником гуртка стала Надія Ярославівна Кричун, вчитель української мови та літератури. Заняття гуртка відвідує 13 учнів.

 

Книга Гуцульщина літературна - Рожнівський НВК «Гуцульщина» ім.Ф.Погребенника

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!