Вівторок, 25 лютого, 2020

Гуцульщина літературна

Маленькі іскорки дитячих душ

Мистецтво завжди було відбитком життя людей, дзеркало їхньої душі, в якому можна розгледіти найпотаємніші куточки людської свідомості. Саме в них криється таємниці поклику особистості, саме звідти виринає бажання творити щось прекрасне. І не треба дивуватися, коли хочеться проспівати вранішнє привітання, чи віршами розказати про вчорашній день. Треба викладати свої думки на папері, так як це роблять гуртківці «Флояри».

Ми гуцулики маленькі,
Ще хисту не маєм,
Але своїй Україні
Віршики складаєм.

Чудернацькі дитячі вірші з дивними словами, смішними зворотами, незвичайними порівняннями, десь неримовані, десь неграмотні, але зі світлими думками і до болю щирими словами.
Це наші перші кроки в поезії, ще не сміливі, але дуже бажані і по-дорослому для нас важливі. Наші вірші - це маленькі іскорки, які горять в наших серцях. Може, колись вони запалахкотять багаттям у поезії.

Мамо, сонечко весняне,
Мамо, вишенько багряна,
Мамо, мила й довгождана!
Ти лиш Богом мені дана.
Ти - одна, ти - найдорожча.
Ти - найкраща в світі мама.
Так в житті вже повелося,
Що, як осінь, ти печальна.

Ідучи до школи, подивлюсь на гори. А ті гори, як Ангели, щось мені говорять. А мені в цих пишних горах все гарне та рідне: Хатиночки, мов зернятка, а вода, як срібло. А люди тут щирі, ще й майстри добрячі. У них личка милі і серця гарячі. Я - гуцулочка карпатська, маю гарну мрію. Я у своїх постоликах увесь світ обійду.

Світлана Петрів, учениця 6 класу.

Книга Гуцульщина літературна - Річківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!