Субота, 21 квітня, 2018

Гуцульщина літературна

Літературна студія "Горицвіт"

Літературна студія «Горицвіт» при Пістинській загальноосвітній школі І-Ш ступенів діє з 1998 року. Вона об'єднала літературно обдарованих дітей школи. Ці учні відчувають високу потребу в нових враженнях, необхідність самовдосконалюватися, жити яскраво, інтенсивно, цікаво. Вони зажди відкриті для спілкування, мрійливі фантазери, схильні керуватися більше почуттям, ніж розумом. їх творче мислення оперує не словами, а образами, тому весь зміст роботи літстудії спрямований на використання найрізноманітніших форм та методів, які сприяли б розвитку образного мислення. Це короткі емоційні розповіді про цікаві факти з життя письменників і поетів, читання і обговорення творів студійців; колективне складання віршів, бесіди про природу художнього образу під час екскурсій, літературно-мистецькі погостини (зустріч з творчими людьми Косівщини); виступи на шкільних лінійках, випуск шкільної газети «Дзвінок» і річного поетичного альманаху, участь у різноманітних літературних конкурсах, індивідуальна робота з обдарованими учнями та їх батьками.
Дуже люблять діти літературно-мистецькі погостини, які відбуваються у літературній кав'ярні «Джерело». Завжди з великим ентузіазмом готуються до зустрічі з цікавими і творчими людьми. Такі засідання, як правило, стають святом для всієї школи, бо навіть ті, хто не захоплюється літературою, приходять послухати поезії членів студії і їх гостей. Адже слово краплею радості, суму, гніву чи втіхи, ненависті чи любові падає в дитячу душу і формує її добротворцем.
Під час зустрічей відбувається живе спілкування студійців з літераторами, які слухають твори юних, аналізують їх, дають поради, заохочують до творчої праці. Для цих маленьких творчих особистостей дуже важлива увага старших митців. Так після одного з засідань у дітей виникло бажання писати поезію про поезію як відгук на творчість відомого поета.
Велику роль у розвитку літературних здібностей обдарованих дітей відіграє індивідуальна робота. Щоб творча особистість могла розвинутися максимально, їй необхідна постійна увага зі сторони керівника. Таке спілкування в студії грунтується на засадах рівноправності й взаємної зацікавленості, що дало вже й свої перші плоди: літстудіївці - неодноразові переможці шкільних і районних конкурсів, беруть активну участь у сільських і районних концертах, друкуються на сторінках місцевих газет.
На кожному засіданні працює Творча лабораторія, де літстудіївці читають свої і обговорюють твори товаришів. Саме тут діти вчаться об'єктивно, доброзичливо й тактовно висловлювати свої зауваження і поради, бо добре розуміють, що від цього залежить, чи буде той, хто наважився прочитати свій вірш, оповідання, гумореску, продовжувати писати, віршувати, чи замкнеться в собі.
Я чудово розумію, що далеко не всі стануть у майбутньому прозаїками, поетами, журналістами, але гадаю, що через поезію вони зможуть стати ближчими до витоків рідного слова, навчитися любити і шанувати свою мову і свій народ.

Лаврук С.В., керівник студії.

Книга Гуцульщина літературна - Пістинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 2

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!