Четвер, 25 лютого, 2021

Гуцульщина літературна

Христина Том'юк - Тюльпанове дерево в Кутах

Христина Том'юк, учениця 8 класу. Писати прозою почала у 6 класі. Дівчинка закохана у таємничий світ природи. Її життєве кредо - показати красу навколишнього світу в своїх казках, оповідях.

* * *

Жили собі король з королевою. Не мали вони дітей вже багато років. І от через десять літ у них появився хлопчик. Дитину назвали у честь квітки Тюльпан.

В сусідньому королівстві жила зла відьма, і вона дуже позаздрила їм. Вона зробила таке закляття, що коли хлопчику Тюльпанові виповниться десять років, він перетвориться в дерево.

Сім'я жила дуже щасливо. І от хлопчику виповняється десять років. Батьки зайшли до сина в кімнату і побачили, що хлопчика не було, але серед кімнати стояло дерево, яке зацвіло. Король з королевою довго плакали за своїм синочком, якого так дуже любили. Один із слуг дізнався що це все витівки злої відьми і сказав про це батькам. Король оголосив конкурс: "Хто уб'є чаклунку, той отримає половину королівства". Діло зроблено. Злу відьму спалили.

Не могли король з королевою жити у своєму королівстві, де кожен куточок землі, подвір'я, кімнати нагадував про їхнього сина. Тому вони покинули свою батьківщину і вирішили подорожувати світом. З тюльпановим деревом вони не розлучалися ні на годину, пересадили його в розкішний горщик і увесь час возили за собою.

Довго мандруючи, король з королевою потрапили у гори Карпати, досі для них небачені і нечувані. Дуже їм сподобались краса Карпатських гір, чисте повітря, дика природа, безліч гарних і пахучих квітів. Люди, мешканці того краю, звались "гуцулами", щиро слухали історію їхнього життя, співчували їхньому горю і запропонували пожити у них. Король із королевою охоче погодились. Вони знайшли чарівне містечко, яке розташоване між річкою й горами. Це містечко називалося Кутами. Король купив невеличкий будинок, знайшов місце, де посадити тюльпанове дерево, і жили вони в Кутах до кінця своїх днів.

Ось як потрапило тюльпанове дерево у Кути.

Книга Гуцульщина літературна - Кутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!