Вівторок, 02 березня, 2021

Гуцульщина літературна

Наша гімназія -храм знань

 

«Гімназійна ватра» — літературна студія косівських гімназистів, яка веде відлік часу із вересневих днів 1994 року. Саме тоді на базі Косівського інтернату була утворена школа нового типу - гімназія. Вона успадкувала і кращі традиції, і особливе родинне тепло, яке панувало в інтернаті. Саме у його стінах колись працював Ігор Аполлонович Пелипейко, людина високого духу, енциклопедичних знань, допитливого розуму і невгамовного бажання творити. Його перу належать десятки книг про літературу, історію, екологію Ко-сівщини. Він зібрав відомості і упорядкував ряд довідників про видатних людей нашого краю. Дух творчого неспокою Ігор Аполлонович умів передавати й іншим.

Зі стін Косівського інтернату пішли у світ непересічні особистості — вчений-філолог Микола Корпанюк, письменник Микола Близнюк, дослідник рідного краю, автор багатьох книг Іван Мисюк та багато інших. Вогник творчості, запалений у дитинстві, зігріває їхні душі протягом усього життя.

Велику роль у формування цих особистостей відіграли і педагоги Романа Матвіївна Морозюк та Параска Іванівна Малова.

Відразу після заснування Косівської гімназії-інтернату вчитель від Бога Любов Іванівна Джанджалас об'єднала у літературній студії всіх тих дітей, які відчували красу слова, захоплювалися літературою, самі пробували творити.

Засідання літературної студії завжди були неповторними. У той час твори наших літстудійців часто появлялися на сторінках районної та обласної преси. Серед найталановитіших літстудійців хочеться назвати імена Марійки Мицканюк, Оксани Шкром'юк, Ярослава Луканюка та багатьох інших, які вписали свої трепетні рядочки в її історію.

Минали роки. На місце випускників приходили несмілі гімназисти - першокласники. "Гімназійна ватра" зігрівала їх своїм теплом, вони ставали впевненішими, талановитішими.

Зараз нас тішать вірші Петрика Воли-нюка, Мирослава Лаюка, оповіданнячка Люби Пташник. Великі надії покладаємо на Олю Сенчук.

Віримо, що кожен, хто зігріється теплом "Гімназійної ватри", піде у життя добрішим, щирішим, талановитішим.

 

Інтернет версія книги Infoland © Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Книга Гуцульщина літературна - Косівська школа-інтернат-гімназія

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!