Четвер, 21 червня, 2018

Гуцульщина літературна

Юрій Крупа

КрупаЮрій Крупа.
Любить писати замітки до газет, серед захоплень перевагу надає спорту.

ОСІНЬ У ПАРИЖІ

Знайшов місце, де нема туристів.Спокій. Луврі його краса. Біля скляної піраміди знову прапори, футболки, шарфи та шапочки. Прикро, що нема акторів.

...Пішов дощ. На жовтому кленовому листі лишаються краплі-сльози переможених і шампанське переможців.

...На Ейфелевій вежі чорним маркером понаписували прізвища італійських футболістів. Напишу слово „Україна". З вершини вежі Стадде Франс помістився на моїй долоні. Сховав його у кишеню пам'яті, що й досі волога від дощу.

...Туристи з різних країн постійно махають руками з автобуса, вітаючи зі святом Париж, і себе - зі святом свого перебування у Парижі.

...Знову шукаю місце без туристів. У кав'ярнях п'ють легке вино, запиваючи кавою. Я теж п'ю. За Париж!

...У музей Гривен по м'ячу готовий ударити восковий Роналдо. А поруч із ним -дві бабусі у футболках збірної Франції. Теж воскові. Такі собі застиглі в часі усмішки чемпіонату.

...Сьогодні вже пізно. Завтра збиратиму листя клена.

...Вона в Києві. Купую квітку для неї. Дарма, що зав'яне. Привезу гербарій.

...Картини. На них - зимовий Париж, теплий Париж або просто зима, осінь, весна. Щойно іспанець купив картину, на якій зображений Стадде Франс. Чийсь казковий олівець намалював обличчя, схоже на твоє. А може, він намалював тебе?

...Тут уже осінь. Футбольне літо залишилось на обкладинках журналів, наклейках, на розмальованих у національні кольори обличчях. У Парижі триває футбольна осінь. Знову не вщухатиме дощ зі сліз і шампанського...

...Туристи їдуть додому і мріють повернутися сюди знову. Я теж про це мрію. І колись таки повернуся. Для того, щоб на Ейфелевій вежі писати наші з тобою імена.

Але тебе нема. Ти залишилася в осені.

Спогади повинні спати - бо зима.

Не розбудіть!

 

Книга Гуцульщина літературна - Косівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!