Вівторок, 02 березня, 2021

Гуцульщина літературна

Іванна Стеф'юк - Бережіться грози

БЕРЕЖІТЬСЯ ГРОЗИ

По небу пливуть зорі. Не просто пливуть, топляться в холодній безодні. Сполохано збиваються в сузір'я, неначе ховаються від грізних очей темряви. Блідне місяць, відвертається від грішної землі, хоче втекти від неї, та от хмари не пускають. Ось він і блідне, бо бачить, що немає такого зла, такого пороку, який би не знайшов місяць на цій землі. От він, осередок злочинності і свавілля! От воно -пекло.

Танула, втікала ніч з грішної землі. А вранці небо слізьми заливається. Хоче відмити, відчистити грішну планету, але вона все крутиться, неначе хоче втекти від тих краплин. Ніщо і ніколи не очистить її. Не стане повік вона Едемом. І спалахують блискавиці, карбуючи на грозо-вому небі полум'яні рядки смертного вироку. Ти приречена, земле моя грішна. І тільки чудо, істинне чудо врятує тебе.

Але що це? Ще так недавно похмуре і грізне небо пронизують сліпучі промінчики літнього сонця. Привітно обіймає горизонт красуня-веселочка. Легенько дихає щасливий вітерець, ласкаво шепоче щось на вушко кучерявій сосні. Чуєте, як земля тихенько озивається до вас? А вона шепоче, вона застерігає:"Бережіться грози, великої грози, не тої, що з неба падає, а тої, що землею насувається".

Інтернет версія книги Infoland © Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Книга Гуцульщина літературна - Кобаківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!