Субота, 27 лютого, 2021

Гуцульщина літературна

Іванна Стеф'юк - Для тих, хто вірить...

ДЛЯ ТИХ, ХТО ВІРИТЬ В ЧУДЕСА

Купаловий вечір запалює в небі маленькі зірочки- свічі, запрошує в гості чорнооку ніч. А вона не йде - жартує з круглолицим красенем - місяцем і все не спускається на землю. А там, на землі, палахкотять смерекові вогнища, несе-вико-лисує віночки зеленава Вулиця, сонно шелестить нескошена тимофіївка. Повільно опускають повіки синьоокі дзвоники, навіть листя перестає шепотіти.

А вечір шепоче, так пристрасно шепоче до своєї любої нічки: "Прийди, чуєш, прийди, чарівниченько. Глянь, чорноока на землю і зішли на неї купалові чудеса. Тебе ж земля так чекає! І я. теж."

Почула ніч. Зійшла тоді вона на землю і зачарувала її. Цієї ночі горіли багаття не тільки зі смерекових полін: незгасимим, чародійним вогнем палали людські душі і серця. Співалися пісні, загадувалися бажання, стрибалося через багаття. Чарівнице - ніч. Сьогодні люди злилися воєдино з мальовничою природою і знову, як і колись, вірили в красиву-красиву казку, ім'я якій - Купальська ніч.

А небо раділо. То гасило, то світило нові зорі. Воно, безкрає, не могло натішитися цьому чародійству. Довго-довго проводило поглядом волошкові віночки на кучерявих головах кобацьких красунь, відгадувало їхні бажання. Ось дівчата підходять до води, знімають віночки, опускають їх. Віночки пливуть. Так красиво пливуть. Чудо, правда?

Здається, цієї ночі збуваються усі-усі бажання, треба лише так цього захотіти, щоб аж небо про все дізналося. Бо щирі мрії відлітають від землі, щоб повернутися тільки здійсненими. І кожного року на легких крилах злітає на землю Купальська ніч. Вона ще довго гостюватиме тут, на цій казкової краси планеті, де все-таки вірять в чудеса.

 

Інтернет версія книги Infoland © Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Книга Гуцульщина літературна - Кобаківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!