Субота, 27 лютого, 2021

Гуцульщина літературна

Іванна Стеф'юк - Запрошення до Кобак

ЗАПРОШЕННЯ ДО КОБАК

Зеленими долонями сосен і смерек потягнулися до сонечка кучеряві Кобаки, за-дивляючись у Черемош на свою казкову красу. А ласкаві промені сонця щедро благословляють це чудове карпатське село, його дивовижні краєвиди та прекрасних людей.

Гарно в Кобаках навесні: земля вкривається густим килимом трави та квітів, білими вогнями спалахують садки, гордо запалюють свічки красені - каштани. Ще барвистішими стають мої Кобаки, коли пишуться писанки та крашанки,, сповіщаючи, що скоро будемо святкувати світле Воскресіння Христове. У цей день коба-ківчани пробачають одне одному всі образи і незгоди, а маленька писанка стає їхньою обіцянкою жити в мирі та злагоді.

Літо для Кобак дійсно можна назвати найкращою порою: повітря стає солодким від пахощів, бо село моє розквітає. цю пору воно одягає чудовий вінок з незабудок, ромашок, сокирок, полум'яних маків та волошок. Вплітаються в цей віночок несмілива вероніка, тендітні дзвіночки, польовий чебрець та запашна материнка. І гудуть бджоли, вітаючи заквітчане село, і заливаються солов'ї, бо ніде більше немає таких Кобак.

Одягли мої Кобаки золоті сережки і пустилися в нестримний танок. Прийшла осінь і принесла в село достаток і гармонію. Поля щедро віддають свої врожаї завзятим селянам, які добре працювали цього року.

Ніби молодіє село, коли його світлими вулицями проходить і пробігає галаслива дітвора, яка поспішає до школи. Покидають моє село довгоногі лелеки. Але це не надовго: вони летять у далекі теплі краї, щоб принести своїм Кобакам сонячні дні і тепло. Дерева відпускають на волю чудові жовті листочки, і ті кружляють у прекрасному, зіграному лише для них танці.

І тоді, коли красуня осінь стає повноправною господинею в селі, мої Кобаки святкують свій день народження. День, коли вперше згадується про нього. День, з якого воно вступає у світову історію.

Ніжна-ніжна зима. Доки вона гостює у нас, Кобаки стають схожі на прекрасну резиденцію Снігової Королеви. Хтось, дивлячись на цей сніг, згадав ніжний цвіт яблуні. А комусь здається, що по селу пройшли тисячі наречених у чудових білих сукнях і накрили його сніговим серпанком. У цю пору розгулює Кобаками весела коляда. Спалахують красуні-ялинки, повняться гостями сільські оселі, і то тут, то там чути дзвінкі голоси кобацьких колядників.

Село моє. Питаєш мене, про що я думаю, дивлячись на тебе, проходячи твоїми гостинними вуличками? Хочеш, по секрету скажу: "Яка ж я рада, що я - кобаківчанка!"

 

Інтернет версія книги Infoland © Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Книга Гуцульщина літературна - Кобаківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!