Середа, 03 березня, 2021

Гуцульщина літературна

Іванна Стеф'юк - Опівнічна мелодія

ІваннаІванна Стеф'юк.
Учениця 11-А класу, гордість школи.
Переможець конкурсів знавців рідної мови ім. П. Яцика, призер ІІІ етапу олімпіади з української мови та літератури.
Учасниця районних зльотів юних поетів, захоплюється поетичним словом з молодшого шкільного віку, але перевагу надає прозі.

ОПІВНІЧНА МЕЛОДІЯ

Чорними очима задивилася згори північ. "Спи, спи, моя маленька неспокійна земле. Засинай"Легенько струснула росу з дзвіночків, дбайливо погасила останні ліхтарики вікон, ніжно погладила старезного дуба:"І тобі на добраніч, коренастий кра-сеню". Навшпиньки спустилася до водоспаду і завмерла.

Ллє сльози дужий водоспад, не спиться йому, розпечаленому. Він, велетень, плаче від розчулення, суму і зачарування. Бо там, біля гостроверхої смереки, виплакує свою тугу красивий скрипаль, йому цієї ночі зовсім не до сну. І ридає під його пальцями царівна музики, а мелодія та злітає в самі небеса і довго - довго там обіймається з зорями.

Які ж думки тоді стукають до його серця? Звичайно, про ту далеку, недосяжну і вже навіки втрачену. Лиш вона колись веселила серце, лиш її грайливі сірі очі так мило бесідували з його темно - карими, лиш вона зуміла заполонити його серце.

І ширяє Карпатами ота опівнічна історія кохання і слухає її зачарована ніч.

Задумалася чорноока чарівниця, прихилила до Місяця своє прекрасне чоло" Буває ж таке кохання!" - подумала про себе.

Таке мирне небо. Вони мріяли про мир. Бачили в снах, виношували в думках, марили ним. Вірили, що омріяне благополуччя колись подивиться з небес своїми синіми очима, якщо не на них, то хоч на дітей. І ні один винищувач не порушить отої блакиті, не сколихне її. Ой, як вони мріяли про це!

А небо здригалося від ударів і пострілів, і плакали хмари над тілами навіки полеглих. І стукав вітер до шибки матусі, і пошепки промовляв до старень-кої:"Уже не пригорнеш свого Володика, Маріє. Смерть притулила його до своїх кістлявих грудей. Пробач, матусю, що з такими вістями прилетів до тебе. Пробач, старенька".

 

Інтернет версія книги Infoland © Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Книга Гуцульщина літературна - Кобаківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!