Неділя, 17 січня, 2021

Гуцульщина літературна

Калина Ватаманюк

А ти, карпатська наша зоре,
Світи, світи і не згасай.
І чисті, добрі, чуйні душі
Своїм теплом і ласкою
Багато років зігрівай.

Моє село довго називалось "червоними Кобаками". Йому так бракувало духовності... Та після того, як з-під пера Калини Миколаївни вийшли перші твори, стало зрозуміло: Кобаки навернулися до Бога.

Калина Ватаманюк - талановита письменниця, володарка Золотого Пера, Член Спілки письменників України, заслужений журналіст держави, лауреат премії Василя Стефаника та Марка Черемшини. В 2003 р. зі своїм чоловіком Дмитром заснувала духовно-екологічний центр "Здвижин".

Ця великої душі людина зробила вагомий внесок у розвиток духовної культури в селі.

Калинка - Верховинка, як їй ласкаво кажуть у Кобаках, закінчила нашу школу рівно 41 рік тому. Пробігло босоноге дитинство, заклопотана юність. Життя невпинно твердить Калині Миколаївні: "Все від Господа Бога на землі". І вона ніколи в цьому не сумнівалася.

Після переїзду до Верховини для молодої дівчини відкрився зовсім інший світ: робота в редакції газети "Світанок", заміжжя, проба пера, навчання у Львівському університеті.

Так трапилося, що саме в той час, коли Калина Миколаївна складала державні іспити, весь Львів проводить в останню путь великого поета, композитора і співака Володимира Івасюка. Через три дні після того її викликали до кабінету КДБ і звинуватили у націоналізмі.

Тоді в її мудрій голові зароджується ідея створити альманах "Гуцульщина". Наполеглива журналістка досягає свого. В 1995р. світ побачила перша книга Калини Ватаманюк "Від лиця твого, Господи, судьба моя іде". Люди стали приходити до того хреста в лісі, який з такою шаною і любов'ю описано у творах Калини Миколаївни. Тут, де розлогі дерева простягають до неба свої віти-долоні, знаходять вони духовне заспокоєння.

Наступна книга виходить під таємничою назвою "Між хрестами і зорями". Життя дає письменниці багатий життєвий досвід. І вона передає його читачеві, наставляє на путь істинний.

Третя книга носить назву "Ми - діти світла". Вона вчить нас дивитися на світ очима душі, яка ніколи не обмане. Хтось з великих світочів сказав: "Фізична краса -не постійна, моральна краса - відносна, і тільки духовна краса - вічна".

Кобаки пишаються своєю талановитою землячкою, учні з радістю читають її чудові твори, і в їхніх серцях загораються вогники духовності і всеохоплюючої любові.

Інтернет версія книги Infoland © Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Книга Гуцульщина літературна - Кобаківська загальноосвітня школа І-ІІІ ст

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!