Середа, 03 березня, 2021

Гуцульщина літературна

Для кожного в світі свій край найрідніший

Гуцульщино! Закосичена берізками, замаєна гіллям дуба та клена, стоїш завжди у своїй прекрасній гордості

Село... Моє рідне село. На Гуцульщині серед мальовничої природи, де Черемош несе плавно свої води, бере початок село Великий Рожин. А Великим його назвали тому, що село розкинулось по обидва береги річки Рожинки на 13,5 кілометрів.

Моє село! Ти прекрасне у всі пори року. Весною потопаєш в рожевих квітах садів, у білому цвіті калини, яка пишається, ніби наречена у вінку.

Літом омиваєшся теплими дощами, закосичуєшся барвами райдуги та пригощаєш суницями, афинами, грибами, горіхами ранньої ліщини.

А осінню потопаєш в сяйві багряних лісів, милуєш око червоними гронами калини, бо вони наповнені цілющим соком, налиті здоров'ям. А зимою тужно зітхають смереки, вкриті сніжно - білою ковдрою, тривожно щось шепочуть ялинки, тріпочучи на вітрі своїми голками, а старі дуби, одягнені в теплі шубки, співають тужну зимову пісню.

І ця прекрасна гуцульська земля виколисувала і виколисує на своїх славних традиціях видатних людей.

Тут починав свій шлях композитор Левко Дутківський, ректор Косівського ІДПМ Катерина Сусак, вчитель історії -Костянтин Кіт. Ця земля давала натхнення для співу Назарію Яремчуку, Івану Поповичу, Василю Данилюку.

На високому розлогому горбі красується світлими вікнами середня школа. Біля входу - кущ калини.

Його посадили випускники 1995 року. Кожного ранку він вітає школярів то білим цвітом, то червоними ягодами, то багряним листям, а то і білою пухнастою шапкою. На ньому завжди багато пташок, а біля кущика - багато діточок.

Свій літературний гурток ми так і назвали «Кущ калини». А це тому, що завжди любимо під ним ділитися своїми думками, планами, любимо мріяти, звіряти потаємне.

Інтернет версія книги Infoland © Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Книга Гуцульщина літературна - Великорожинська загальноосвітня школа І-ІІІ ст

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!