Понеділок, 06 квітня, 2020

Гуцульщина літературна

Федір Петрів - наша слава

 

Федір ПетрівСлід своєї творчості на Гуцульщині залишив Федір Петрів (1957-1981), що навчався у Брустурській школі.

Народився в с.Шепіт Косівського району Івано-Франківської області в селянській родині.

З ранніх шкільних років, захоплюючись мовою і літературою, Федір водночас починає писати вірші.

В 10 класі - учасник районної та обласної олімпіад з української мови і літератури.

Юнкор районної газети. Та коли постало питання про вибір фаху, Федір вступив на філологічний факультет Чернівецького держуніверситету.

А вірші писав для себе і друзів. Друкувався в студентській газеті. Його перу належать легенди «Зраду не прощають» і «Едельвейс».

В якому б напрямі не працював юний поет, у його віршах помітно те спільне, що об'єднує його творчість в єдине самовираження особистості.

І певно сьогодні його ім'я було б поруч з Василем Герасим'юком, лауреатом Національної премії ім. Тараса Шевченка, що родом з Прокурави. Та відійшов у вічність дуже молодим. Брустурівська земля, де він похований, навічно прийняла його у своє лоно.

Пам'ять про нього збережеться в серцях усіх, хто його пам'ятає, знав. А творчістю поета-земляка захоплюються учні школи.

Інтернет версія книги Infoland © Передрук матеріалів тільки за наявністю активного гіперпосилання на www.kosiv.info - Веб-портал Косівщини - Косів, Косівщина, Гуцульщина та Карпати

Книга Гуцульщина літературна - Брустурівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!