Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Вівторок, 28 березня, 2017

Гуцульщина літературна

Наталія Богданівна Дукач - Вдячна долі

В годину учительського дозвілля

Нашалія Богданівна Дукач
, вчитель початкових класів

Вдячна долі

В кожної людини, і це не секрет, є своя маленька батьківщина, своє вогнище і тепло. Тут вона народилась, купалася у життєвих радощах, мріях, сподіваннях, пізнавала красу природи, навколишній світ . Не встигла
оглянутися, як промайнуло дитинство і юність. Треба вирушати від батьківського порогу у широкий світ, вибравши
для себе дорогу у майбутнє. Цим майбутнім стало для мене мальовниче село на Косівщині - Снідавка .За вибором професії і місцем влаштування на роботу, доля мене закинула сюди, за що я вдячна їй.
    В селі, яке стало для мене рідним, напрочуд гарна природа. Вийдеш, бувало, досвітком надвір - не намилуєшся
нею: свіже, здорове гірське повітря, ніби п'янить тебе. В переліску чи в садочку біля хати виспівують пташки, ніби сповіщають про те, що починається новий трудовий день. Обіч дороги дзюрчить сердитий струмочок. Промінь
сонечка торкається верхівок дерев, потім поволі лягає на росяну траву і виграє різними барвами веселки. Напрошується висновок: справжнісіньке царство, курортна місцевість. Красу природи у Снідавці доповнює велика двоповерхова школа. Тут маленькі снідав-чани вчаться писати своє перше слово „мама", читати і рахувати. На перерві шумлива дітвора вибігає на шкільне подвір'я, щоб погратися, вдихнути на повні груди цілющого повітря - і знову до класу - збагачувати свої голівки новими знаннями. А, може, з цих гуцулят вийдуть великі люди? Вийде
хто вийде, а господарями своєї землі будуть.
   Адже снідавчани працьовиті, доброзичливі, привітні люди. Такими будуть, я впевнена, і їхні діти. Недаремно
кажуть, що людина словом може вбити і може вилікувати. Ці люди тільки лікують своїми словами, настільки вони доброзичливі і добрі. У них щирі і виховані діти, вони завжди привітаються ввічливо, скинуть кресаню перед
старшими людьми.
   Доброту снідавчан не передати на словах. Сюди треба приїхати, тут пожити, щоб пізнати душевне тепло і чистоту їхньої душі. То ж запрошую!..

Книга Гуцульщина літературна - Снідавська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!