Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Понеділок, 11 грудня, 2017

Гуцульщина літературна

Петро Юрійович Клим - Всміхатися хочу весні

Людина,батько.педагог

Як швидко минають літа. Ще здається учора Петро Юрійович Клим, учитель, педагог, громадянин, прекрасний батько і просто прекрасна людина, поспішав на уроки до школи. Сьогодні він на заслуженому відпочинку, і є доволі часу перегортати сторінку за сторінкою прожитого і пережитого.
    Народився в Кобаках у сім'ї добрих господарів. Пройшов важкий і тернистий шлях. У 1949 році вступив на навчання до Косівського училища прикладного мистецтва, здобув середню спеціальну освіту. Працював у Калуш і, пізніше у Ко-баківській середній школі. Одружився. У сім'ї народилося двоє синів. Прагненння здобути вищу освіту привели учителя до Івано-Франківського педагогічного інституту.
    Згодом був переведений на посаду заступника директора Рибненської школи, де пропрацював понад двадцять років. Всього освітянській ниві педагог віддав понад п'ятдесят літ.
    Сьогодні учителю не соромно за прожиті роки - він наповнював їх світлом і красою свого серця.Зараз, перебуваючи на заслуженому відпочинку, Петра Юрійовича болить цей світ, болить Україна, освіта...
    І все це він передає у віршах, які залюбки читає перед юними літгурківцями.

Всміхатися хочу весні

Не ридати - співати я хочу!
З квітками змішати пісні!
Надією серце зігріти -
Всміхатися хочу весні.

Із піснею жить в сподіваннях,
Йдучи по нелегкому шляху життя,
Я муки дитинства забути всі хочу,
Щоб їм не було вороття.

Я хочу співати, забувши недолю,
І сіяти щастя слова,
Щоб пісня родилась, серця зігрівала -
Дзвінка і щаслива - нова!

Щоб радісно було ту пісню співати,
Приспавши непрошений сум.
Щоб піснею можна навік заглушити
Недолі важкої той шум.

Я хочу радіти, бо ж сльози пекельні
З дитинства вмивали мене...
А з ними лилося і слово журливе,
Надто журливе і надто сумне...

Співайте, уста! Хай доля всміхнеться.
Хай кличе усіх до життя!
Бо час пролітає і лихо минеться,
Недоля піде в забуття!

Книга Гуцульщина літературна - Рибненська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!