Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Четвер, 02 квітня, 2020

Гуцульщина літературна

Марія Павлюк - Співанки

  

Однією з найбажаніших гостей гуртка є Марія Павлюк. Вона з радістю ділиться своїм найціннішим скарбом - піснями, коломийками, колядками, перепілоньками, весільними піснями, полонинськими співанками, піснями-баладами, які складає сама. З її співанок постають різні життєві історії про Катерину і цісарського жовняра, боднарівну і пана Коньовського, молодих вівчарів, що загинули від кулі бандитської. Особливо емоційно Марія співає пісню про воїнів УПА, співає. а з очей течуть сльози, бо в УПА воював і загинув її брат.
   Народилася Марія 1933 року, виховала двох дітей, дочекалася онуків і правнучки. Все життя провела у праці і пісні. Декілька років тому заболіли Марію ноги. Вона молилася, щоб хвороба пройшла, і дала обітницю, що кожного року на Івана Купала робитиме обід за здоров'я на найвищій горі села - на Брусному. Почув її молитви Господь. і вже сім років жінка виносить продукти на обід, робить коли-бу для гостей, прикрашає її квітами. До сходу сонця односельчани ідуть збирати чудодійне зілля і повертають до Марії.
    Співанки чути на все село, а, може, й на небо.


Коли тота полонинка навесні весела,
Бо йде у ню худобочка із кожного села.

Чого стає полонинка від Петра смутити,
Бо почали домарики у ню виходити.

Один іде по барани, а другий - по воли.
Зачиласи полонинка смутити поволи.

Ой сарака полонинка, сарака, сарака,
Нічо в ній си не лишєє, лишень чорна мрака.

Книга Гуцульщина літературна - Прокуравська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!