Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Понеділок, 23 жовтня, 2017

Гуцульщина літературна

Василь Герасим'юк - Рідна школа

«Тут, на землі, виткані ми, мов килими»

(Василь Герасим'юк)

Одним із основоположників сучасної української літератури вважають Василя Герасим'юка. Його поезія вирізняється своєю неповторністю, індивідуальністю. Її витоки беруть свій початок у гуцульських співанках, переказах, віруваннях, способі життя гуцулів, їх ментальності.
   Народився Василь Герасим'юк 1956 року в Караганді, куди були вивезені його батьки за причетність до УПА. Коли виповнилося Василеві два місяці, повернулися в рідне село. Через зміну клімату дитина тяжко захворіла на коклюш. Щоб вилікувати немовля, мати носила його смерековим лісом, потім понад потоками, і дитина одужала. Саме тому перші збірки В.Герасим'юка називаються «Смереки» і «Потоки».
    Вчився Василь у Прокуравській школі. За словами вчителів, був старанним і наполегливим учнем. Саме під час його навчання у школі створився літературно-драматичний гурток. Учні під керівництвом Василя Миколайовича Кіщука складали свої перші поетичні рядки, ставили п'єси. Вірші Василь Герасим'юк писав ще в шкільні роки. Він старанно записував їх у зошит, а коли вже назбиралось чимало, дід порадив відвезти вірші до Косова у районну газету. В той час у редакції газети «Радянська Гуцульщина» працювала Марія Влад. Прочитавши вірші, вона зразу запримітила у хлопчикові талант. Тоді покликала головного редактора. Той теж прочитав, але про себе подумав: «Чи, бува, хлопець не списав?». Він заставив Василя написати щось у кабінеті. З цим завданням хлопець справився легко. Тоді редактор переконався, що вірші не списані. У наступному номері були опубліковані перші дитячі вірші майбутнього поета. Більше того, Марія Влад посприяла тому, щоб хлопець прочитав свої поезії по місцевому радіо. З легкої руки поетеси твори Василя Герасим'юка почали друкуватися і у всеукраїнській періодиці, виходити окремими збірками.

Творчість шлільних літ Василя Герасим'юка

Рідна школа

В житті багато я пройду доріг,
По них я рушив з самого світанку.
Та не забуду цей шкільний поріг,
Який переступаю я щоранку.

О ні! Я не бажаю забуття,
Бо ти в мені незнаний світ відкрила,
Ти - вічна молодість мого життя,
Ти - знань скарбниця, школо мила!

Книга Гуцульщина літературна - Прокуравська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!