Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Субота, 27 лютого, 2021

Гуцульщина літературна

Марія Якібчук - Для школи я віддала все

                               «Село на нашій Україні,неначе писанка село»
                                                                                                                                 (Тарас Шевченко)

   І справді, гуцульське село Прокурава надзвичайно гарне і красиве, неначе писанка. Між горами, на рівнині, а подекуди і по горбах облаштували свої затишні господарства прокуравські Пазди. А гори, вкриті смереками і буками, стоять у задумі, як віковічні стражі миру і спокою. Весела річка змійкою в'ється посеред села. У центрі розміщена церква, пам'ятка архітектури 1889 року, Народний дім і школа. Своєю красою село приваблює туристів і дослідників. Тут відпочивали і працювали В'ячеслав Чорновіл, поет-диседент Зіновій Краківський, Слава Стецько, скульптор Борис Довгань, журналістка-шістдесятниця Маргарита Довгань. У нашій школі вчилася відома в Європі оперна співачка Стефанія Довгань.

«Для школи я віддала все:
і серце, й душу, й молодість свою...»
- так сказала, колишній керівник літгуртка
                                                           Марія Якібчук

Педагогічний колектив Прокуравської школи гордиться своєю колегою - Марією Василівною Якібчук. 20 років вона працювала в цій школі, викладала українську мову і літературу, вела літературний гурток. Вчила дітей не тільки грамотно писати, а й любити рідну мову, поезію. Марія Василівна займалася просвітницькою діяльністю. Щороку проводила в Народному домі літературно-музичні вечори, присвячені творчості Шевченка, Лепкого та інших письменників. Марія Василівна працювала методистом Івано-Франківського ІППО. Після отримання вченого ступеня у Вільному університеті (Мюнхен, Німеччина) викладає ділову мову, риторику в Національному університеті нафти і газу. Наукові праці з мови та літератури були надруковані як у вітчизняній, так і в закордонній періодиці. У методичних працях Марії Якібчук черпають досвід молоді учителі.

Книга Гуцульщина літературна - Прокуравська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!