Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Понеділок, 11 грудня, 2017

Гуцульщина літературна

Олесь Капуляк - Пісня про Криворівню

А ще пам'ятаю нашу стареньку оселю... У кімнаті на стіні висіли образи, а під образами на шнурочку були нанизані, наче намисто, писанки. Писанки, які писала моя мати (я ще зовсім маленькою мріяла навчитись розписувати писанки. І мама навчила мене). Писанка була в хаті оберегом. А ще далі, на іншій стіні, висіли портрети Шевченка, Франка, Марка Вовчка. їх придбав мій дідусь Григорій. Це все були наші святині, (яких на той час ні в кого не було). А як любила я з братами в неділю слухати, як гарно виграє на цимбалах наш батько! Його вже немає з нами,а й досі вчуваються мені його цимбали, вчувається улюблена його пісня «Із Бережан до Кодри січовики манжають».
     А з яким захопленням слухали ми батькові розповіді про його поїздку разом з Космацьким самодіяльним ансамблем пісні і танцю в Москву на Міжнародний фестиваль молоді і студентів.
    А зараз татові пісні виграє на цимбалах його старший син Василь. Він гарно грає не тільки на цимбалах, але і на баяні та скрипці. Любов до музики передалась йому від батька.
    Василь закінчив Львівський сільськогосподарський інститут. Здобув фах агронома. Працював старшим агрономом у с.Верхній Ясенів, потім землевпорядником у селі Криворівні.
    В даний час перебуває на заслуженому відпочинку і проживає в селі Кри-ворівні. Любить подорожувати. Веселий, дотепний, має багато друзів. У вільний час пише вірші та грає на цимбалах, баяні.
   Його вірші - про Гуцульщину, про звичаї і традиції гуцулів:

Пісня про Криворівню

Тут при долині, при Черемоші,
Яке чудове в нас село,
Тут живуть люди роботящі,
І всім нам разом весело.

Приспів:

Ой Криворівне, бабусю сива,
Тебе ще знали в давнину,
Сюди з'їжджались прекрасні люди,
Щоби спізнать твою красу.

І ми сьогодні, що тут зібрались,
Віддаймо шану тій красі.
Допомагаймо одні одним,
Щоб не пропасти у біді.

*      *      *

Як то файно в Пилипівку,
Коли ніч велика,
Збираються файні газди
В колядники в св'єта.

Іде Василь до Івана,
Іван до Михайла:
«Ідім, браття, в колядники,
То є справа файна.

Так то було, так то буде,
То так мусить бути,
Треба Бога восхваляти,
Щоби не забути.

Треба Бога восхваляти,
Богу ся молити,
Щоби свій вік коротенький
У мирі прожити.

Побажаєм усім добра
У Новому році,
Щоби жита в нас родили
Й приходили гості.

Щоби жита в нас родили,
Діти виростали,
Щоб ці азди дорогенькі
На рік ще діждали.

Книга Гуцульщина літературна - Космач-Банівська загальноосвітня школа І-ІІ ст.

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!