Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Вівторок, 12 грудня, 2017

Гуцульщина літературна

Олесь Капуляк - Осіння пісня

ГОРДІСТЬ ЗА СЛАВНИЙ РІД

Я щаслива, що народилася і виховувалася в такій сім'ї, де шанували рід свій, зберігали традиції, плекали таланти, поважали слово.

Гордістю нашого роду є Олесь Капуляк -рідний брат мого батька.

... Біля невеличкої хатини, на березі річечки Акри, пишним цвітом розцвіла папер-івка. Маленький Олесь тулиться щічкою до біло-рожевого цвіту, вдихає п'янкі пахощі весни. І цей запах розквітлої яблуні-па-перівки біля отчого дому буде завжди йти з ним по світах. Бо то згадка про маму, батька, братів, дитинство, про отчий поріг... І виллються спогади у вірші, пісні, новели...

Писати Олесь Капуляк почав ще навчаючись у школі, а будучи студентом філфаку, займався в літературній студії «Червона калина». Закінчивши педінститут, працював в редакціях газет «Червоний промінь», «Прикарпатська правда», «Поліття», «Світ молоді», друкувався у журналі «Перевал». Виступав з новелами та публіцистикою на Івано-Франківському обласному радіо.

Скоро прийде весна... Біло-рожевим цвітом зацвіте в Акрі його паперівка...

Тихо ронитиме на землю свої пелюст-ки-листки - вірші його - як нетлінний спогад; вічну пам'ять... про нього. Священним для кожного з нас залишиться його заповіт: «Запам'ятайте мене веселим і бородатим».

Таким пам'ятаємо і будемо пам'ятати тебе, Олесю!

А твої вірші допомагають формувати в членів літгуртка загальнолюдські цінності, виховують патріота рідної землі. Улюбленими стали такі поезії:

ОСІННЯ ПІСНЯ

Ти вістей-веснянок не чекай від мене -

У бузковім травні одцвіла весна,

І пожовкло листя молодого клена,

Пісня про кохання більше не луна.Ой, ти, пізня осене, 2р. В гості до коханої не йди. Жовте листя росяне, 2р. Замітає юності сліди.

Небо поміж хмари, як віконця сині. Ген, над горизонтом, журавлиний клин. Я плекав надію - подаруєш сина, Я ростив троянду - виростив полин.

Ти тепер далеко, а літа минають, Ти щаслива й вірна, знаю я давно. Тільки в день весняний я бузку-розмаю Принесу, як завжди, під твоє вікно.

Книга Гуцульщина літературна - Космач-Банівська загальноосвітня школа І-ІІ ст.

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!