Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Четвер, 20 липня, 2017

Гуцульщина літературна

Дмитро Пожоджук - Кредо

Творчість почесних членів літгуртка

Космацька земля виплекала багато талановитих поетів, які прославили її у своїх
  Гордістю села та і не тільки села, а всієї Гуцульщини, є заслужений майстер народної творчості України,
лауреат премії ім. Ярослава Ірчана та Івана Огієнка сільський голова Дмитро Пожоджук. Сам Бог подарував
на Покрову Карпатам, світові таку людину, яка поєднала в собі талант поета, журналіста, вишивальника,
писанкаря, краєзнавця, фольклориста і співака.
   Мистецтво Пожоджука розповідає світові, які талановиті гуцули, як вони закохані у красу, як гаряче люблять свою Батьківщину.
   Дмитро Пожоджук є частим гостем у нашій школі. Адже це його рідна школа. Тут навчаються діти Дмитра: першокласниця Вероніка і семикласник Дмитрик. Ними гордиться школа, пишаються батьки.
   Дмитро Онуфрійович є почесним членом нашого літературного гуртка «Шовкова косиця». Гуртківці завжди з нетерпінням чекають на зустріч з ним. Його розповіді слухаєш - і не наслухаєшся.
   В класі наступає тиша, і серед цієї тиші мелодійною скрипкою звучать його вірші про рідні гори, про гуцулів,
про Україну:

Кредо

Я не прагну високих висловів,
Я не жадаю гучних нагород, -
Хочу тільки так само мислити,
Як століттям мислить народ.

Щоб сказати колись моїм дітям,
Що на світі я жив недарма:
Не лише сіяв правди суцвіття,
А руками плекав обома.

Книга Гуцульщина літературна - Космач-Банівська загальноосвітня школа І-ІІ ст.

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!