Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Понеділок, 23 жовтня, 2017

Гуцульщина літературна

Дорога в писанковий край

Дорога в писанковий край

Жовтогарячим килимом стелиться під ногами дорога. Срібне павутиння виблискує на сонці і раз
у раз чіпляється за обличчя. Зашарілася при дорозі, наче дівчина, калина. Стрункі смереки легенько
похитують вітами.
  Так радісно щемить серце від цієї зустрічі з рідними горами, з рідним селом. У душу проситься пісня,
мамина пісня:

Гори мої, гори, рідні мої гори,
Живуть у вас люди, вільні, як соколи.
Вільні, як соколи, файні, як калина.
Край мій писанковий,
Моя Гуцульщина.

Дорога в писанковий край... Свято мучениці Параскеви ... Дорога, якою йдуть на храм дорогі мої гуцули. Осінь не скупилася на фарби, на чари і розбризкала щедро своє осіннє золото на кептарі, постоли, сорочки, запаски, хустки гуцулів. Теплі сонячні барви зігрівають душу. То ідуть діти сонця...

- Слава Ісусу Христу! - вітаюся з ними.
- Навіки слава Богу! - Пречно відказують вони.
  Чемно вітаються і маленькі гуцулята, які ввібрали в себе красу гір, і тепер, наче чічки-писанки,
розцвіли при дорозі.
 Якісь чари, мов п'янке вино, розлиті рідними горами. Ними напоєне тут все: полонини, струмки, ліси.
  Та хіба можна мовчати, споглядаючи цю божественну красу?!
  Заховати її, не помітити, не впустити в душу - вже не можна. І вона виливається в дорогоцінні перли - у вірші і пісні:

Чому Космач веселенький?
Космач при долині,
А в Космачі такі діти,
Як цвіт на калині.

То співають гуцулята, то співає їхня незбагненна душа... І потяглася вона до краси рідного слова.
  А цікаве проведення уроків літератури рідного краю та зустрічі з місцевими поетами породили бажання в
учнів і самим спробувати творити, виливати свої почуття, враження, переживання на аркуші паперу.
Спочатку не все так виходило гладко. Але, коли організували гурток юних поетів, справи покращились.
Вирішили назвати гурток «Шовкова косиця». Так як не кожному дано в горах знайти шовкову косицю
(едельвейс), так і не кожен зуміє писати вірші. Тут треба дару від Бога. А ще тому назвали ми наш
гурток «Шовкова косиця», що поезія - дійсно як квітка. Така ж тендітна, ніжна і красива.
  Спочатку наш гурток діяв періодично, але злагоджено запрацював, починаючи з 2003 року.

Активними учасниками гуртка є такі учні:

Костюк Ольга - учениця 8 класу
Сіреджук Ганна - учениця 8 класу
Пожоджук Дмитро - учень 7 класу
Головчук Світлана - учениця 6 класу
Гудим'як Василь - учень 5 класу
Кравчук Оксана - учениця 5 класу

Гутківці прагнуть оволодіти азами поезії, азами мистецтва.
А ще вміють розписувати диво-писанки:

Вміє мала гуцулочка
Писанки писати,
А ще вміє горяночка
Віршики складати.

Писаночки, як сонечка,
Узори дрібненькі,
А віршики невеличкі
Про край дорогенький.

Книга Гуцульщина літературна - Космач-Банівська загальноосвітня школа І-ІІ ст.

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!