Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Субота, 27 лютого, 2021

Гуцульщина літературна

Тарас Девдюк - Всьому є початок і кінець

   Тарас Девдюк народився 28 липня 1969 року в селі Тагуйськ Магаданської області Однорічною дитиною разом з батьками переїхав на Україну.
   Виховувався на Гуцульщині, в селі Вербовець Косівського району, звідки родом його батько. Після закінчення Косівської середньої школи вступив до Львівського державного університету ім. Івана Франка на українське
відділення філологічного факультету. Був старостою університетської літературної студії «Франкова кузня-»,гуртківцями якої свого часу були Дмитро Павличко, Роман Іваничук, Микола Яновський.
   Закінчуючи університет, одружується з однокурсницею Марією Лаврій, яка є родом з Верхнього Березова. Працює кореспондентом, організатором Бюро пропаганди художньої літератури Спілки письменників України.
   У той час Академія наук України затверджує молодому літературознавцеві тему кандидатської дисертації. 1993р. у Львові у видавництві «Каменяр» виходить у світ перша поетична книжка Тараса Девдюка «Бенкет на голівці цвяха».
   В даний час з сім'єю проживає в Чикаго, має намір здобути докторський ступінь у ділянці літературознавства в Ілліонському університеті (США). Виступає з науковими доповідями на міжнародних конференціях, присвячених українській проблематиці в м. Урбана - Шампейн (США). Член Українського братського Союзу.
  Тарас Девдюк є редактором єдиного у світі гуцульського журналу, конференції гуцульських товариств світової діаспори «Гуцулія» (видає гуцульське товариство «Чорногора», інкорпороване в Чікаго, США.
Засновник - д-р М.Домашевський).
   Часто виступає на американському радіо в популярній україномовній програмі „Українська хвиля", ведучими
якої є відомі журналісти Марія та Михайло Климчаки.
Входять до відомої «Вербовецької трійці» : Тарас Девдюк, Іван Андрусяк, Іван Бойчук.

 

Всьому є початок і кінець
Лише всьому початку нема і кінця
Бо коли він увесь ( хоч і не все )
Тоді він самодостатній.
Тому й кінець не з самого початку
Тому й кінцю -
Нема кінця.

Книга Гуцульщина літературна - Вербовецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!