Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Неділя, 23 квітня, 2017

Гуцульщина літературна

Мирослав Голинський - Незабутня зустріч

Пером серця

Мирослав Голинський народився у Середньому Березові 20 травня 1945 року. Закінчив 11 класів Середньоберезівської ЗОШ 1964 року. Працював завклубом у сусідніх селах, на Бурштинській ДРЕС, у
Коломийському автопарку. Волею долі з 1969року живе у с. Баня-Березові.
    Любов і здібність до поетичного слова проявилися ще в школі. Юного поета надрукували ще в 5 класі у
Яблунівській районній газеті «Прапор перемоги». З особливою теплотою і любов'ю згадує 62-річний поет свою вчительку Симчич Юлію Іллівну, яка чи не перша пробудила у малого Мирося творчий неспокій. У
Середньоберезівській школі діяв літературний гурток, активним членом якого був Мирослав Голинський.
У ці роки він захоплюється творами Т. Шевченка, В. Симоненка. Незабутньою у пам'яті тих років залишилася
зустріч з Т. Мельничуком у редакції «Радянська Гуцульщина», про яку він пізніше напише у вірші «Незабутня зустріч».
   Друкувався М. Голинський у газетах «Радянська Гуцульщина», «Обрії», «Комсомольський прапор», «Прапор перемоги», «Захід», почесний член літературного гуртка.
   Мирослав Голинський - автор пісні «Солов'ї дзвінкі заливаються над високим шкільним вікном», яка стала традиційною на останніх дзвониках, прижилася і виконується випускниками шкіл уже більше 20 років.

Незабутня зустріч

- У тебе є, мій юний друже,
Талант і розум в голові. -
Казав Тарас мені, як зустріч,
Була в редакції тоді.

Оцим панам треба писати
Не так, як пишем я і ти,
їм треба дурнів вихваляти,
Брехню і правду лиш плести.

Що рабство наше - рай казковий,
Що ми не нація - хохли,
Що правда та, що у законі,
Що ми не люди, а - раби.

Що все багатство України -
Усе це їх, це їх скарби,
А нам лиш місце у Сибірі,
Ще може в тундрі Колими.

Що мова наша - це полова,
Відвіяна від інших мов,
А гарна, пречудова мова -
Росії мова - краща з мов.

Якщо ти будеш так писати
(Я слухав, як читав ти вірш)
Твоя судьба лише - за грати,
Або далеко у Сибір.

Та пам'ятай, мій юний друже,
Це я тобі кажу - Тарас -
Колись з нас будуть мудрі люди, -
Ще хтось залишиться із нас.

Воскресне бідна Україна
З могил, кайданів і ярма,
І на оцих страшних руїнах
Згадають наші імена.

Книга Гуцульщина літературна - Баня-Березівська загальноосвітня школа І-ІІ ст.

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!