Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Неділя, 30 квітня, 2017

Гуцульщина літературна

Юрій Петричук - Світанок

У чужинському "Раю " обірвалася його послідня рима

Юрій Петричук. Поправу пишається наша школа своїм учнем, на жаль, нині покійним, Юрієм Петричком.
Хоч він народився в Малому Ріжні, до школи ходив у Бабин, бо їхній будинок на межі двох сіл.
Рано залишився без матері.
    Закінчив Бабиньку восьмирічну, Кутську середню школ та факультет журналістики Львівського університету.
   Трудове життя пов'язав з Буковиною, де працював у редакціях сторожинецької та глибоцької газет, відповідальним секретарем і редактором "Вижницьких обріїв". Був членом Національної спілки журналістів України.
   Але доля розпорядилася по-іншому. 25 вересня 2001р. аргентинська земля прийняла в обійми тіло Ю. Петричука,
з чим важко змиритися родині покійного. У примареному чужинському «раю» обірвалася його остання рима. Та поезія нашого славного краянина нестиме нинішньому і майбутньому поколінням відчуття щемливого дотику до найпотаємнішого — рідної землі, матері, любові до слова. Про це свідчить його поетична збірка "Дорогою до храму".
    Своєї родовідної не знаю, Ніхто в роду літописів не вів. Та кажуть люди, в горах серед гаю, Де я родивсь — колись опришок жив. Хатинку дерев'яну, повідають, Мов теремок, у лісі спорудив. Привів гуцулку до свойого раю, И від них пішов мій рід Петричуків.

Світанок

Остання зірка догоріла
І запалила небокрай.
На мовчазних блискучих стрілах
З-за лісу виплив коровай.
Застигла хмара, мов комета
Із золотистим помелом.
Край неї блискавка завмерла
Й повисла над моїм селом.

Книга Гуцульщина літературна - Бабинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!