Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Четвер, 02 квітня, 2020

Гуцульщина літературна

З літературно - історичного краєзнавства - Бабин

                                 З літературно-історичного краєзнавства

Як рушити з Косова та на Верховину,
Потім вліво повернути, збігти на долину,
А там - місток проминути,
                                     незабаром - другий,
А як вгору піднятися невеличким лугом -
Появляться на горбочках чепурненькі хати,
Ніби збігли до потоку гостей зустрічати.
Дзвінким голосом привітне
                                       "Славайсу" озветься -
То ви в Бабин потрапили -
                                       так село це зветься.

                                                             Стефуранчин К.М.

   Чарівне гірське село Бабин, що на Косівщині, типове для сіл цього регіону. Розташувалося воно ліворуч траси Косів-Верховина, дещо в глибині гір. Село поділяє на дві частини річка-потічок Бабинець, що впадає в Рибницю. Між Яворовом і Баби-ном простягається Сокільський хребет.
   В теперішніх умовах село не стогне, не б'є себе в груди важкими натрудженими руками, та не вигукує "дай", "виділи", "забезпеч". Викручується, як може. В селі скромні будівлі школи ( зараз почали будівництво нової типової сільської школи), гарна церква, яка також заслуговує на увагу, нова сільрада, новий пам'ятник Кобзареві.
   Село Бабин має чим пишатися. У нашій церкві, яка за Московщини ніколи не була закритою, відправляв Службу Божу Патріарх Володимир, в миру Василь Романюк (1983 - 1986рр.).
   З 1947 по 1950 рр в школі працювала вчителем рідної мови і літератури підпільник ОУН, референт пропаганди Коломийської округи Томич-Паєвська Олександра. У школі знаходився бункер, який не був викритий. Виконуючи в повному обсязі роботу вчителя школи, "Орися" (її псевдонім) вела велику підпільну роботу - проведення нарад, друкування листівок, розвідка, підтримання зв'язків. На стіні будинку школи з ініціативи учня О.Паєвської Петричука Михайла Михайловича за кошти односельчан встановлено меморіальну плиту в пам'ять про вчительку-патріотку, яка віддала своє молоде життя за незалежність України.Є в селі дипломовані спеціалісти різних професій. По праву пишається село професором медичних наук Андріюком Л. В., хірургом, ( на жаль, покійним) Сумару-ком Ю.В., лікарями Гарасим'юком А.П., Бичинюком М.В., ветеринарними спеціалістами Петричук М.М. та Палійчуком І.О.
    Має село і своїх корінних вчителів, які багато років присвятили вихованню молодої підростаючої зміни. Понад 40 років працює Петричук П.І., трохи менший стаж у Андріюка П.В. На зміну їм підросло молоде покоління педагогів, які всі свої уміння і знання віддають дітям.
   Це такі як Стефуранчин М.В, Андріюк В.П, Петричук В.В, Олексюк В.В, Олексюк М.П. і Стефуранчин О.П., Палійчук П.Ю., Палійчук Г.В.
   Всі педагоги школи багато уваги приділяють роботі з обдарованими учнями. А вчителі-словесники добре організовують позакласну роботу.
   В школі працює літературна студія "Едельвейс". Учні з охотою вивчають історію свого села, його традиції, пробують творчі здібності у написанні віршів, казок, гуморесок. їхніми наставниками є Стефуранчин К.М, вчитель зарубіжної літератури, та Петричук М.С, вчитель рідної мови та літератури.

Книга Гуцульщина літературна - Бабинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!