Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
П'ятниця, 26 лютого, 2021

Гуцульщина літературна

Марія Попович - Світанок

    Світанок

   Світає... В селі потрохи починає розвиднюватися.
   Прокидаються тваринки. Першими -коники-стрибунці. Здається, ніби грає трава. Вже на кінчиках травинок сріблясто переливається роса. Туман починає підніматися горами,неначе біла пелена. Ліс стоїть тихо, ні один листочок не ворухнеться, лише одна осика тремтить з вічного переляку.А лісом стелиться лагідний аромат конвалій. Ось промінчики сонця злегка позолотили його вершечки.
   У найближчій хаті скрипнули двері. То Христинка їх відчинила і боязко стала на поріг босими ноженятами. Примружуючись від сонячних зайчиків, вона поглянула на схід сонця. Взувши чобітки і накинувши курточку, побігла до свого квітника.
   Христинка вже три дні чекала, коли розцвіте конвалія, яку дівчинка викопала в лісі і пересадила в свій квітник. Вона, затамувавши подих, нарешті побачила, щоконвалія вже розквітла і усміхалася до неї квітами-перлинками.
   Тим часом сонце вже вийшло з-за горизонту. Щаслива Христинка, підстрибуючи, побігла до струмка вмиватися цілющою водою. Дівчинка ще довго слухала його весняну пісеньку, і їй здалося, що струмочок бажає доброго ранку.
   Повернувшись додому, Христинка побачила свою матір на порозі:
  - Ти вже прокинулась? - здивувалася мати.
  - Так, мамо, - відповіла дочка. - А знаєш, це був найкращий ранок у моєму житті!
  Сонце посміхнулось їм і попливло своєю дорогою.

Книга Гуцульщина літературна - Акрешірська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!