Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Вівторок, 02 березня, 2021

Гуцульщина літературна

Змінимо світ на світлий,тихий рай

                                    Змінимо світ на світлий,тихий рай

    На мальовничих берегах розкинулось невеличке село Акрешора. Воно прекрасне в будь-яку пору року, але, мабуть, найбільше вражає своєю красою навесні,коли все село в черешневім,вишневім,яблуневім цвіті. Розділює його річка Акра, від назви якої, за переказами старожителів,і походить назва села. Інші джерела свідчать, що в перекладі з румунської," Акришора"означає слабо-кислий, квас-ний,що має мінеральні властивості.
   Відомо дві перші згадки про село, датовані 1607 роками ("Історія міст і сіл України", "Населені пункти Косівщини Івано- Франківської області").
   Саме цього року (2007р.) нашому селу виповнюється чотириста років. У 1880 році було збудовано церкву Святого Дмитрія,а через рік (1881) побудовано приміщення старої школи.
    З 1946 до 1992 року село мало назву Бабинопілля (бабине поле).
    У 1912 році відкрилася читальня "Просвіта", що збудована на кошти сільської громади. При читальні діяли хор і аматорський гурток до 1939 року. Згодом гурток отримав назву літературно-драматичний і знайшов своє продовження в школі, де діє й до сьогодні.
   Літературний гурток виник недавно (2005р.). Він ще зовсім молодий, початки його беруть з творчості дітей на уроках. Але згодом відчулася потреба у більш докладному вивченню теорії літератури, щоб дитячі твори могли проявитися на повну силу.
    Гурток називається "Вишенька". Всі ми знаємо молоде деревце, яке весною обсипане білосніжним цвітом. Це чисті дитячі серця, а соковиті плоди — це ті дари, які ми отримуємо від спілкування з дітьми, це їхня творчість, що починає народжуватись у стінах рідної школи. Ми знаємо також, що бджілки — Божі комахи,і вони дуже полюбляють збирати нектар з вишневих квіток. Тож хай та бджілка — Божа іскра — торкнеться серця кожної дитини. І запалає вогник, який зможе змінити світ на світлий, тихий рай.

Книга Гуцульщина літературна - Акрешірська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!