Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Середа, 27 січня, 2021

Гуцульщина літературна

Яворів - скарбничка гуцульського краю

                                      Яворів - скарбничка гуцульського краю

    Село Яворів добре відоме і в Україні, і за її межами. У Яворові гостювали багато письменників, поетів, громадських діячів України.
   Влітку 1901 р., їдучи з м. Чернівці до села Буркут, зупинялася у Яворові Леся Українка.
   Вона коротко гостювала у відомої піаністки, учениці Миколи Лисенка, Ольги Окуневської.
   У листі до Ольги Окуневської Леся Українка писала, що до Яворова їхалося дуже добре. В Яворові їй дуже приємно пройшов час.
   Про перебування Івана Франка у Яворові відомо мало. Але можна припускати, що Каменяр бував далеко не один раз в оселі священика Іполита Окуневського, з синами якого, Теофілом та Ярославом, Франко довгі роки приятелював. У Яворові є «смерека Франка», під якою відпочивав Іван Якович.
  Є відомості, що в кінці 19-го-початку 20 століття в Яворові бували також Ольга Кобилянська, Наталія Кобринська, Остап Терлецький.
  В наш час село Яворів відвідали чимало відомих людей. Та найпам'ятнішою була зустріч яворівчан з Президентом України Віктором Ющенком, що відбулася 3 січня 2006 року.
  «У спілкуванні з учнями, вчителями і мешканцями села відчувалася теплота, простота і людяність Віктора Андрійовича», - згадує у своїй статті в газеті «Гуцульський край» директор Яворівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, член-кореспондент Академії педагогічних наук України Петро Лосюк. А на закінчення свого візиту Віктор Ющенко сказав: «Село Хоружівка і село Яворів - мої рідні села». Адже у 2005 році виповнилося тридцять років, як Віктор Андрійович розпочав свою трудову діяльність у тодішньому колгоспі в «40-річчя Жовтня».
   Гурток "Скарбничка" започаткував свою діяльність у 2003-2004 навчальному році. На заняттях учні обмінюються думками з приводу продекламованих власних поезій, разом переробляємо чи кінцівку вірша, чи підбираємо більш вдалу фразу до поезії, чи відредаговуємо складні речення. Поезія - це творіння не рук, а душі. Гуртківці ніби вишивають на папері власні думки, настрої і почуття.

Книга Гуцульщина літературна - Яворівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!