Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Вівторок, 02 березня, 2021

Гуцульщина літературна

Галина Курищук - Розсідлані юності мрії

   Галина Курищук, народилася в селі Уторопи. Закінчила Уторопську восьмирічну школу, потім Коломийське педа-
гогічне училище та історичний факультет Чернівецького державного університету. Працює вчителем історії .Займається дослідженням життєвого та творчого шляху лауреата Національної премії ім. Т.Шевченка, поета-страдника Тараса Мельничука. В 1998 році у видавництві «Писаний камінь» вийшла її книга про поета «Встати, суд іде». Також їй вдалося упорядкувати твори Тараса Мельничука і видати такі його збірки: «Палац у росині» та «Зимозелень».

   Розсідлані юності мрії

   Мрії... Вони такі чисті, світлі і... безмежні. Як вітер здатен облетіти весь світ, так і вони не мають границь, можуть сягнути незвіданих вершин. Хочеться вимріяти все, а ще тоді, коли ти стоїш на порозі юності.
  Так і Він, Тарас Юрійович Мельничук -молодий, енергійний, повний сил та рішучості, відкривав і вимальовував в своїй уяві дороги свого життя. Адже це було.
       Пробудження. Жага. Зоріння.
       І часу плин...
  Часу, якого ніхто не в змозі ні забути, ні зупинити. Це був час пробудження весни. Молодечий запал переповнював чашу мрій, і вони, мов розсідлані коні, галопом летіли з краю в край. Мріяв про щирих друзів, про вірне і чисте кохання, про радісний схід сонця і щасливу долю свого народу. Юність - пора кохання. Тому не дивно, що в цей час знайшов і обрав для себе оту вимріяну єдину і неповторну.
        Ти - Моя Сонцемрія
        Каштанові коси - пристрасті хміль.
        Летів думками до неба, хотів пізнати і охопити весь світ.
        Сніг... Ніч... Я... Всесвіт...
        Де ти, біла трояндо?
  Мріяв про все, пронизував думками простори Всесвіту. Пізніше про це сам напише так: «... мої думи і в сонце вкраплені». І це в той час, коли тоталітарна система для всіх людей, для їхніх думок і помислів встановила певні ідеологічні рамки. Для всіх, але не для нього. Сміливістю думки, непоборністю духу він розривав усі перешкоди, він переступив свій час. Йому замало було рамок Всесвіту. Та, виходячиза його межі, він все ж таки знову і знову повертався до своїх смерек, до отчого дому, до свого краю. Бо найбільшою мрією його життя була Україна.
    ...Тільки б ти, Україно,
    то і неба не треба...
  Він хотів бачити її щасливою і зробив для цього немало, поклавши на її олтар своє життя. Але це буде колись. А тепер хотілося волі, лету, розвою, адже
    Поле кохання і мрій
    Не має меж.

 

Книга Гуцульщина літературна - Яблунівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!