Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Вівторок, 25 лютого, 2020

Гуцульщина літературна

Я.В.Грабовецький - Чи бували ви в Карпатах

                               Творчість почесних членів літературного гуртка

 Наше минуле, теперішнє і майбутнє...-Нікому його не знищити. Це - Дерево Роду, яке відроджується у нових поколіннях. Нікому не вирвати його коріння, не обірвати листочків.
 Ми не забуваємо і не забудемо імена тих, чиє життя пов'язане з Уторопами, знавчанням в Уторопській школі, бо вони - справжні українці, які люблять свою Батьківщину, рідні Уторопи. їхнє слово -зерно любові, яке проростає в наших серцях, гомін гірської води, цвіркання пташок, спів солов'я, запах квіточок, ріст кожного кущика, кожного дерева, це - ріст нашого Дерева Роду.
  «Пісня - моя доля. Вона то радісна, барвиста, то сумна, зажурена. Скільки живу - пам'ятаю себе і пісню. Я вдячний долі, вдячний пісні, вдячний батькам, що подарували мені життя і пісню», - це слова Ярослава Васильовича Грабовецького, заслуженого вчителя України, колишнього директора Уторопської середньої школи.
  Народився 27 травня 1929 року в с.Печеніжин в сім'ї, де цінували і любили музику.
   В 1955 році Я.В.Грабо-вецького призначили директором Уторопської восьмирічної школи, де пропрацював 42 роки. Тут розкрився на всю силу талант вчителя, директора школи, організатора відомого ансамблю пісні і танцю «Смерічка». Про його ансамбль багато писалося в нашій і зарубіжній пресі, в часописах, журналах.
   «Пісня - життя моє» - книга, яку написав Я.В.Грабовецький про закоханість у пісню, про шлях до високого злету створеного і виплеканого ним учнівського художнього колективу.
  Ярослав Васильович ділиться своїми думками: «Тепер маю багато вільного часу, але сидіти без праці не можу...У вільний час пишу пісні і живу спогадами.

Чи бували в Карпатах

Чи бували ви в Карпатах
Ранньої весни,
Де біжать, біжать струмочки,
І цвітуть сади?

Приспів:

Карпати, Карпати
Зелені мої,
Пахучі смереки,
Гаї запашні.

Цвіт весняний як покриє
Зелені сади,
А пташина заспіває
Тай на всі лади.

Приспів:

Чи були ви в полонині,
Де вівчар співа,
До Говерли пісня лине -
Пісня чарівна.

Приспів.

Книга Гуцульщина літературна - Уторопське навчально-виховне об'єднання

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!