Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Середа, 03 червня, 2020

Гуцульщина літературна

М Слижук - Любити світ поетичним словом

                                          Як добре, що на світі є Сокільське,
                                          Де Черемоша вода б'є,
                                          Як добре... "є на світі Україна,
                                          -Не грудка, а земля з народом є!!!"

           ... Сокільське - то колиска наша,
            Тут народилось наше Слово
             І Музики Дзвінке Крило

                                      Любити світ поетичним словом
  Коли їхатимете понад Черемошем, то неодмінно потрапите до мого села Тюдо-ва. Воно тулиться до Соколиної гори, а ліворуч, петляючи поміж горами, кривулястою стрічкою несеться невпинний, швидкий та невгамовний Черемош.
  Саме тут, в чарівному Тюдові, живе і «дихає» на вільні груди література села -добра і ніжна, співуча і чарівна, просто-напросто - творчість тюдівців - людей-трудівників і горян-гуцулів. Склалося так, що все, що творилося, відбилося Добром в серці тюдівців, осіло в їхньому серці і помножилось на Любов. Славний народ, хороші традиції, добрі справи, добрі діла! Нічого не можна вдіяти з Любов'ю, що оповила серця тюдівців, зігріла їхні душі, позвала на добрі старти творчої роботи.
   Село розташоване на лівому березі річки Черемош. Це чудовий край, намистинка Гуцульщини. Тут народилися і виросли чудові люди: Голянич Марія Іванівна (викладач української мови Прикарпатського національного університету), Тріщук Володимир Васильович (письменник, член Спілки письменників України), Буряк Андрій Іванович (журналіст, автор книги «Спомин»), Лубів Антон Антонович (член Спілки журналістів України), поетеса села Параска Стрельнікова, дев'ятнадцять вчителів-мовників, які сіють зерна «розумного, доброго, вічного» в дитячі душі. Тюдівська загальноосвітня школа розпочинає свій відлік з ХІХ століття. Цей чудовий малий храм науки, в якому зростають юні таланти, мужніють і люблять світ поетичним словом, вважаючи, що «слова так само, як і люди, кохають, плачуть і радіють».
   Літературна студія «Подих Сокіль-ського» - це невеличкий колектив юних поетів. З 2000 року пожвавила свою роботу студія, юні гуртківці починають перемагати на регіональних щорічних зльотах творчої учнівської молоді, на всіх районних фестивалях. Хорошим життям живе і дихає літстудія школи. Міцні і хороші традиції мають гуртківці. Щорічно юним поетам школи видаються сільські літературні премії, проводяться літературні сходження на Сокільське та поетичні зустрічі, конкурси «Проба пера», літературні «поетичні» ялинки та екскурсії.
   Збережімо в собі добру Музику поетичного Слова, щоб ясніше стало жити. Бо Поезія - це Порятунок Людини, її зоря, суть. І самій Людині на Землі призначено рости й розвиватися, щедро віддавати людям те, що їй даровано Долею.

                                                                                                                                                    М.Слижук, керівник літстудії

Книга Гуцульщина літературна - Тюдівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!