Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 180
Субота, 06 березня, 2021

Гуцульщина літературна

Багаті літературні традиції - Роман Іваничук

                                               Багаті літературні традиції

  Нові імена письменників, поетів ще прикрасять наш рідний обрій,але серед них,як вилита чистими росами світанкова зоря,світитиме й зігріватиме душу ніжне й повне людської любові і краси ім'я Романа Іваничука
   Роман Іваничук
  народився в селі Трач Косівського району Івано-Франківської області.Ма-ти письменника, Марія Юріївна (дівоче прізвище Гасюк), родом із села Мики-тинці, а батько, Іван Миколайович, родом з села Пилипи Коломийського району. Батько працював учителем. Роман Іванович був третьою дитиною в сім'ї (старшою була сестра Наталія,брат Євген,який десять молодих років промучився у Вор-кутинських таборах,помер у 2003році) Роман Іванович закінчив Коломийську середню школу №1 із срібною медаллю, Львівський держуніверситет. Працював у журналі "Жовтень", пізніше викладав у Львівському держуніверситеті.
   Р.Іваничук дебютував новелами з життя рідного краю, а дальше пішли повісті, які склали книжку «Місто», що нагадує нашу Коломию.
    Роман Іваничук - виходець із національно - свідомої родини. Він - депутатат Верховної Ради першого скликання, голова Товариства «Просвіта», Лауреат Державної Премії ім. Т. Шевченка. Все життя знаходиться в центрі літературних і політичних подій, підтверджуючи при цьому самим сказані слова: «Я беззастережно вірю у справжню незалежність України».
   Творчість Романа Іваничука, як і все його життя - приклад вірного служіння національній ідеї, рідній землі,що вивела його на широкі дороги визнання і слави, своєму народові,в якого вірить, як у самого себе. Сам Роман Іваничук вважає себе щасливою людиною, бо всім своїм життям, своєю творчістю, своєю душею ісерцем був, є і буде причетним до великої розбудови української державності.
   «Благослови, душе моя, Господа за те, що я дожив до цього часу, що зміг побачити на власні очі мій національний прапор на куполі Верховної Ради, що я приклав своїх рук, уміння й серця свого до проголошення самостійності української держави, що я працював для неї.», - так сказав письменник на урочистому засіданні літгуртка. Кожного року, приїжджаючи в рідне село, Роман Іваничук проводить цікаві зустрічі з членами літгуртка, розповідає про історію створення своїх романів «Мальви», «Черлене вино», «Манускрипт з вулиці Руської», «Вода з каменю», «Четвертий вимір», «Шрами на скалі», «Журавлиний крик», «Бо війна війною», «Орда». Учні знають, що світ його романів - це світ великих пристрастей, драматичних доль, народна історія.

Книга Гуцульщина літературна - Трацька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Бібліотека порталу Косівщини та Гуцульщини пропонує переглянути не тільки твори косівських авторів. До вашої уваги книга "Гуцульщина літературна", книга Марії Равшер "Здвиженський храм" та інші твори про Косів, Косівщину та Гуцульщину.

Ласкаво просимо в місто Косів, Косівщину та Гуцульщину!