П'ятниця, 03 квітня, 2020

Один з найунікальніших в Україні Івано-Франківський музей родинних професій Р. Фабрики

У вересні 2013 року відсвяткував свій 8-річний ювілей Івано-Франківський музей родинних професій, що створений заслуженим журналістом України Романом Фабрикою. Розміщена у невеликому приміщенні на одному з майданчиків поміж будівлями майже в центрі Івано-Франківська, дана музейна колекція налічує атрибути понад 150 професій, освоєних представниками родини Фабрик протягом двохсот років, а також предмети їх побуту. Тут ви побачите знаряддя праці залізничників, ковалів, архітекторів, пасічників, будівельників, геологів, шахтарів, музикантів, агрономів тощо.

«Музей – моє дітище, - каже Роман Фабрика, відомий далеко за межами Прикарпаття ветеран-репортер. – Побачив його уві сні, й тривалий час виношував ідею відкриття такого музею. Втілювати побачене допомагали син та онук. Девіз мого музею: від плуга – до комп'ютера». З нагоди річниці музею власника й засновника Романа Фабрику прибули привітати журналісти, представники влади та туристичної сфери, громадські діячі та інші небайдужі до справи збереження та популяризації української культури.

На сьогодні музей родинних професій Романа Фабрики – один з найунікальніших в Україні. «У такому музеї можна організовувати майстер-класи для музейників, різнопланові екскурсії не лише для учнів, а й студентів-істориків», - переконаний начальник управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Федорак.

За час існування музею його оглянули понад 8 тисяч відвідувачів, серед яких – колеги-журналісти, краєзнавці, викладачі, студенти та школярі. У музеї проводяться уроки з вивчення усної народної творчості, історії рідного краю. Тут у «Музеї родинних професій» представлено добротно відреставровані плуг і борону, старовинну прялку і керамічний посуд, художнє ткацтво ковальські інструменти.

«У такому музеї можна організовувати майстер-класи для музейників, екскурсії не лише для учнів, а й студентів-істориків», - переконаний начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак.

За версією журналу «Фокус» музей родинних професій увійшов до п'ятірки найунікальніших приватних українських музеїв. «Для мене це найвища нагорода», - ділиться Роман Михайлович Фабрика і додає: у планах – видати книгу про музей.

Косівщина - Різне та цікаве