Неділя, 05 квітня, 2020

Відпочинок у Микуличині

Величезна гряда Українських Карпат простягається на 280 кілометрів із півночі на південь і географічно розташована одразу в трьох областях України. Найпівденніша частина гір знаходиться в Івано-Франківській області і відома чудовими краєвидами, свіжим повітрям та недоторканими лісами. Окрім того, на Франківщині мешкають гостинні люди із особливим характером. Саме тому відпочинок у Карпатах останнім часом стає все популярнішим серед українських туристів.

Село, сховане у горах

Щоб насолодитися красою Карпат, варто зупинитися у гірському селищі Микуличин Яремчанської міськради. Це село відоме як низькогірний кліматичний курорт біля витоків річки Прут. Вважається, що найкращі готелі у Карпатах розташовані саме тут, біля Яремчі. Окрім того, Микуличин відомий як низькогірний кліматичний курорт біля витоків річки Прут, а ще вважається одним з найдавніших населених пунктів країни, які безперервно існують до наших днів.

У селі в будь-які часи були раді гостям. І сьогодні готелі Микуличина радо вітають мандрівників, які хочуть оздоровитися на місцевому кліматичному курорті або бажають ознайомитися з Карпатами. Перший готель в селі було відкрито у 1901 році; отже, Микуличин вже більше 100 років відкритий для гостей з усіх кутків України та світу.

Ідеальний відпочинок у горах

Микуличин – це ідеальний варіант для тих, хто планує відпочинок у Карпатах та сподівається ознайомитися з цими величавими горами. Село знаходиться у досить живописній місцині: над домами височіють піки Явірник-Горган, Велика Рокита та Маковиця. У горах біля села протікають річки Прут, Прутець Чеміговський та Женець. До речі, останній добре відомий своїм водоспадом Гук, висота якого сягає 15 метрів. Водоспад отримав свою назву за постійний гул води, який відбивається луною від місцевих гір та стає чутний далеко від Жанця. Цілюще повітря курорту ідеально підходить для тих, хто страждає від захворювань легенів. Сосни, що ростуть на гірських схилах, наповнюють повітря своїм м’яким ароматом, який має антибактеріальні властивості.

При цьому готелі Микуличина побудовані таким чином, щоб гостям було зручно діставатися до улюблених місць відпочинку. Але забронювати номер у Микуличині варто заздалегідь, оскільки влітку туристів приваблюють глицеві ліси та карпатські луки, а взимку в село приїжджають гірськолижники: всього в 20 хвилинах їзди від селища знаходяться відомі гірськолижні курорти Буковель, Яблуниця та Ворохта.

Звичайно, Микуличин у першу чергу сприймається як ідеальне місце для оздоровлюючого відпочинку та «зеленого туризму». Але вимогливі мандрівники за бажанням можуть ознайомитися із давніми традиціями місцевого населення, скоштувати відомі блюда кухні карпатських українців та відвідати сільську Троїцьку церкву – пам’ятник архітектури, побудований з дерева ще у 1868 році. У світі збереглося небагато дерев’яних церков, тому споруду у Микуличині можна сміливо називати унікальною.

Косівщина - Різне та цікаве