Субота, 06 червня, 2020

В Коломиї запрацював реабілітаційний центр для дітей з вадами

Пройшло півтора місяця з часу офіційного відкриття Коломийського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Тепер він знову звернув на себе увагу, але вже в нагоди початку повноцінного функціонування. Чималий внесок в це доклав Благодійний фонд «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії», який виступив співорганізатором збору коштів для реабілітаційного обладнання.

Ініціатива відкриття такого закладу належала Коломийській владі. За кошти міського бюджету було проведено ремонт першого поверху приміщення. Благодійники ж доклали зусилля для облаштування кімнат та для забезпечення належних умов для занять із дітьми з особливими потребами. – Ми вже бачимо щасливіші очі матерів, які мають змогу привести цих дітей сюди. За цей короткий час ми бачимо великі зміни, бачимо нове обладнання, яке було придбане на кошти благодійників. Від імені Коломийської міської ради хочеться відзначити цих людей, руками яких робиться надзвичайно важлива справа. Велика заслуга належить Карітасу, – зазначив заступник міського голови Ігор Граділь у своєму зверненні.

Ірина Трачук, директор Коломийського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів подякувала як міській владі, яка відгукнулася і виділила чимало коштів для ремонтів та утримання закладу, так і благодійним організаціям та людям доброї волі, які не залишилися осторонь людської біди та допомогли.

Символічно стрічку перерізала одна із восьми вихованок новоствореного реабілітаційного центру. Представники влади, благодійних організацій, громади та преси були вражені яскравим реабілітаційним інвентарем вітчизняного виробництва, зокрема спеціальними ортопедичними матрацами, басейном з кульками, а також цікавим обладнанням сенсорної кімнати.

– Ставлення до дітей з особливими потребами є показником цивілізованості нашого суспільства, є показником наскільки ми взагалі є людьми, – підкреслив о. диякон Сергій Триф’як, директор БФ «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії». – Важливим є те, що заклад державний, що влада розуміє проблеми цих дітей. Радує також, що чимало людей відгукнулося допомогти коштами, щоб придбати таке необхідне обладнання для соціальної реабілітації дітей з вадами. Це є великий вчинок.

Він висловив своє сподівання на подальшу співпрацю із волонтерами, щоб ще більше допомогти цьому закладу. Велика подяка від о. диякона Сергія Триф’яка прозвучала на адресу Юри Коцюра та Марти Конечної, які влаштовували аукціони, благодійні концерти, ходили від однієї організації до іншої, збираючи кошти. Разом вдалося зробити чимало. За досить короткий час зібрали близько шістдесяти тисяч гривень.

Священик освятив об лаштовані кімнати і побажав, щоб звідси діти виходили здоровішими і щасливішими. «Сьогоднішня подія є свідченням, що милосердя живе в наших душах. «Усе, що ви зробили одному з найменших Моїх, ви Мені зробили», - це слова Ісуса Христа, які Він заповів нам.», – нагадав священик.

Володимир Тарновецький, заступник Коломийського міського голови, також був присутній на відкритті реабілітаційної та сенсорної кімнат. Він запевнив, що до вересня поточного року буде завершено ремонт другого поверху приміщення і відкрито ще декілька груп для дітей з розумовими та фізичними вадами в розвитку. В свою чергу Марта Конечна та Юра Коцюр пообіцяли, що і надалі будуть співпрацювати із Карітасом, щоб могти краще, якісніше допомогти потребуючим дітям. Отець диякон Сергій Триф’як пообіцяв допомогти дітям через заняття іпотерапією, які проводяться на анімаційній фермі «Ковчег» в селі П’ядиках.

Така співпраця влади та громади є великим кроком вперед. Він дасть впевненість в майбутньому для багатьох малюків, яким доля принесла випробування з перших днів життя.

Джерело: Прес-служба БФ «Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії»


В Коломиї запрацював реабілітаційний центр для дітей з вадами

2012-01-31 15:35:35

В Коломиї запрацював реабілітаційний центр для дітей з вадами Пройшло півтора місяця з часу офіційного відкриття Коломийського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
У Коломийсько-Чернівецькій єпархії провели щорічну розколяду "Ой, радуйся, земле"

2012-01-31 10:30:10

В Коломиї запрацював реабілітаційний центр для дітей з вадами 29 січня у Народному домі м.Коломиї відбулася розколяда дітей і молоді Коломийсько-Чернівецької єпархії…
Владика Миколай благословив фестиваль колядок, вертепів та щедрівок

2012-01-31 09:00:42

В Коломиї запрацював реабілітаційний центр для дітей з вадами 28 січня Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Миколай (Сімкайло) разом із єпископом Іваном (Бойчуком), єпархом Коломийсько-Косівським УПЦ (КП)…
У переддень 94-річниці бою під Крутами у Коломиї прощалися із Дмитром Гриньківим

2012-01-30 17:00:08

В Коломиї запрацював реабілітаційний центр для дітей з вадами Прощання із Почесним громадянином міста Коломиї Дмитром Гриньківим відбулося в суботу, 28 січня, у Коломийському драмтеатрі.
Відійшов до вічності Почесний громадянин міста Коломиї – Дмитро Гриньків

2012-01-25 17:15:42

В Коломиї запрацював реабілітаційний центр для дітей з вадами Сьогодні, 25 січня, помер Дмитро Гриньків, відомий поет, прозаїк, громадський діяч та великий патріот України.
Вихованець Івано-Франківської духовної семінарії Віталій Марук отримав дияконські свячення

2012-01-23 14:40:47

В Коломиї запрацював реабілітаційний центр для дітей з вадами У неділю по Богоявленню Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Миколай (Сімкайло) уділив дияконські свячення піддиякону Віталію Маруку…
Буковинський вертеп 2012

2012-01-23 10:15:14

В Коломиї запрацював реабілітаційний центр для дітей з вадами З великим піднесенням, натхненням, ентузіазмом та задоволенням чернівецька „Обнова” цього року принесло жителям Чернівців радісну звістку…
Реколекційний центр Сестер Служебниць в запрошує на реколекції "Дозволь себе віднайти…"

2012-01-18 09:00:34

В Коломиї запрацював реабілітаційний центр для дітей з вадами Реколекційний центр Сестер Служебниць в м.Надвірна, Івано-Франківської області запрошує дівчат віком від 16 років і старших, на реколекції…
З 15-літнім ювілеєм священства Архієрей привітав о. Романа Шкабрія, декана Березівського

2012-01-16 14:19:32

В Коломиї запрацював реабілітаційний центр для дітей з вадами 14 січня владика Миколай (Сімкайло) відвідав з пастирським візитом парохію Успіння Пресвятої Богородиці с.Середній Березів.
Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач

2012-01-16 10:45:38

В Коломиї запрацював реабілітаційний центр для дітей з вадами 9 січня Митрополит Івано-Франківський Архієпископ Володимир Війтишин відправив Архієрейську Службу Божу у храмі Пресвятої Трійці м.Тлумача.

Косівщина - Різне та цікаве