Четвер, 21 червня, 2018

Владика Миколай взяв участь в інтронізації Самбірсько-Дрогобицького єпарха

Ця інтронізація завершує особливий рік в історії нашої Церкви, який назавжди буде позначений уведенням на престоли різного рівня як в Україні, так і за кордоном», – наголосив Блаженніший Святослав під час інтронізації Єпископа Самбірсько-Дрогобицького Владики Ярослава (Приріза), котра відбулася 24 грудня в м. Дрогобич, у катедральному храмі Пресвятої Трійці.

З Блаженнішим Святославом співслужили: Владика Іван (Мартиняк), Митрополит Перемишльсько-Варшавський, Владика Володимир (Війтишин), Митрополит Івано-Франківський, Владика Василь (Семенюк), Митрополит Тернопільсько-Зборівський, Владика Мечислав Мокшицький, Архиєпископ Львівський РКЦ в Україні, Владика Мілан (Шашек), єпископ Мукачівський, а також 10 єпископів Синоду УГКЦ, серед яких і владика Миколай (Сімкайло), єпарх Коломийсько-Чернівецький.

Участь в урочистому Богослужінні взяли понад 300 священнослужителів, представники монашества, вірні з усіх теренів єпархії та представники державної влади.

Після урочистої зустрічі духовенством та вірними Блаженнішого Святослава всі процесійно ввійшли до храму Пресвятої Трійці, де розпочався Чин інтронізації. Декрет про призначення Владики Ярослава на престол Самбірсько-Дрогобицької єпархії від імені Глави та Синоду Єпископів УГКЦ зачитав Секретар Священного Синоду Владика Богдан (Дзюрах). Відтак Блаженніший Святослав торжественно ввів на єпископський трон Владику Ярослава. Нововведеному єпарху Глава УГКЦ вручив пастирський жезл. Цим жезлом, як згодом у своєму слові зазначив Предстоятель, «єпископ має управляти і пасти Боже стадо, дбати про те, щоб духовний світильник кожного з нас ніколи не згас, щоб кожний з нас все ж таки очікував повернення у славі нашого Господа» (Повний текст слова Блаженнішого Святослава).

Складаючи своє побажання новому єпископу Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Блаженніший Святослав зазначив: «Дорогий наш брате, Владико Ярославе, нехай всемилостивий Господь буде твоїм прикладом, а твій великий попередник – Владика Юліан – буде взірцем, духовним батьком твого служіння. Ти приходиш не для того, щоб тобі послужили, але щоб послужити і дати своє життя як викуп за багатьох».

Після завершення Богослужіння Владика Ярослав звернувся зі словами подяки до свого попередника – першого єпископа Самбірсько-Дрогобицького: «Щиро дякую Владиці Юліанові за довгі роки його архиєрейського служіння в Самбірсько-Дрогобицькій єпархії. Нововведений на престол архиєрей склав подяку Блаженнішому Святославу за його смиренну опіку над Українською Греко-Католицькою Церквою. Рівно ж Владика Ярослав подякував єпископам, духовенсту, мирянам і представникам державної влади за їх молитовну участь в урочистому Богослужінні (Повний текст подячного слова Владики Ярослава).

За матеріалами прес-служби Самбірсько-Дрогобицької єпархії


З 15-літнім ювілеєм священства Архієрей привітав о. Романа Шкабрія, декана Березівського

2012-01-16 14:19:32

Владика Миколай взяв участь в інтронізації Самбірсько-Дрогобицького єпарха 14 січня владика Миколай (Сімкайло) відвідав з пастирським візитом парохію Успіння Пресвятої Богородиці с.Середній Березів.
Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач

2012-01-16 10:45:38

Владика Миколай взяв участь в інтронізації Самбірсько-Дрогобицького єпарха 9 січня Митрополит Івано-Франківський Архієпископ Володимир Війтишин відправив Архієрейську Службу Божу у храмі Пресвятої Трійці м.Тлумача.
У Львові обговорили проблеми людей, котрі потрапили за ґрати

2012-01-14 11:28:23

Владика Миколай взяв участь в інтронізації Самбірсько-Дрогобицького єпарха З 9 по 13 січня у приміщенні Львівської духовної семінарії УГКЦ відбулася конференція Європейської філії Міжнародної католицької комісії душпастирства в тюрмах.
У соборі Архістратига Михаїла м.Коломиї молилися з Архієреєм

2012-01-10 17:51:02

Владика Миколай взяв участь в інтронізації Самбірсько-Дрогобицького єпарха На празник Святого первомученика архідиякона Стефана владика Миколай молився разом із вірними собору Святого Архистратига Михаїла м.Коломиї.
На празник Пресвятої Родини Архієрей молився з буковинцями

2012-01-10 17:00:23

Владика Миколай взяв участь в інтронізації Самбірсько-Дрогобицького єпарха На другий день Різдвяних свят, Святої Родини, владика Миколай молився з вірянами Буковини. Єпарх очолив Святу Літургію…
З колядою до управління Коломийсько-Чернівецької єпархії (фоторепортаж)

2012-01-10 16:15:01

Владика Миколай взяв участь в інтронізації Самбірсько-Дрогобицького єпарха Хорові колективи, дитячі вертепи прибували до єпархіального управління, щоб колядою прославити Новонародженого Ісуса…
На Різдво Христове Архієрей молився за єпархіальну паству

2012-01-10 15:45:48

Владика Миколай взяв участь в інтронізації Самбірсько-Дрогобицького єпарха У день Різдва Хистового єпископ Миколай (Сімкайло) молився Святочну Божественну Літургію у Катедральному Соборі Преображення Христового…
На Святвечір у Товмачицькій колонії освятили церковні дзвони (фото, відео)

2012-01-10 13:10:30

Владика Миколай взяв участь в інтронізації Самбірсько-Дрогобицького єпарха 6 січня Правлячий Архієрей Миколай (Сімкайло) разом із священиками здійснив освячення церковних дзвонів на території виправної колонії №41.
Фахівець морального богослов’я Микола Прохаска отримав дияконські свячення

2012-01-06 09:00:05

Владика Миколай взяв участь в інтронізації Самбірсько-Дрогобицького єпарха 4 січня відбулися дияконські свячення Миколи Прохаски, які здійснив єпарх Коломийсько-Чернівецький Преосвященний Миколай (Сімкайло).
Владика Миколай, 1 січня: Бажаю кожному християнинові збагатитися чеснотами

2012-01-02 14:22:11

Владика Миколай взяв участь в інтронізації Самбірсько-Дрогобицького єпарха 1 січня владика Миколай (Сімкало) відправив Божественну Літургію, у якій просив благословення для вірян єпархії.

Косівщина - Різне та цікаве