Вівторок, 02 червня, 2020

Над містерією літургійної молитви роздумували вчителі та катехити у Коломиї

Над містерією літургійної молитви роздумували вчителі та катехити у Коломиї 24 грудня у приміщенні Дяківсько-катехитичного коледжу продовжилися курси для вчителів та катехитів. Це вже третя зустріч, яку організували катехитична комісія та комісія шкільництва Коломийсько-Чернівецької єпархії.

Темою цієї зустрічі були роздуми над містерією літургійної молитви. Отець Роман Кіцелюк ознайомив слухачів з певними поняттями та практичними вказівками щодо літургії в житті християнина.

Святі Отці постійно закликають до молитви як поклику душі до Бога в любові; без такої молитви немає правдивого християнського життя, як немає життя людини без повітря, як риба не живе без води. Ця необхідність стосується як особистої молитви християнина, так і спільнотної. В особистій молитві підкреслюється й виявляється унікальність кожної особи як дитини Божої, спільнотна молитва чи богослужіння випливає зі спільнотної природи людини: жодна людина не самодостатня, всі покликані бути братами чи сестрами для ближніх.
Необхідність спільнотної молитви зрозуміла з природи християнського об’явлення, за яким Бог – не одна Особа, а Трійця Осіб; ті, хто силою Святого Духа приймають Боже життя у Христі, творять у Ньому одне тіло і стають членами одні одних; основа Божого Закону – подвійна заповідь любові: до Бога й до ближнього.
Тому у християнській традиції за спільнотною молитвою закріпилася назва «літургія», яка означає «спільна справа»: це не тільки спільна справа між людьми, але співдія людини з Богом. Якщо в особистій молитві кожен християнин відновлюється у глибині серця як дитина Божа, то в літургійній молитві, в церковних богослужіннях щоразу відновлюється діло спасіння: Отець подає Народові Своє Слово й дар Свого життя через Сина у Святому Дусі, а Церква, приймаючи життєдайне Слово й дар Благодаті, відповідає Отцеві любов’ю також через Христа у Святому Дусі. У цьому обміні любові зміст нашого спасіння й ціль, задля якої ми були сотворені.

Автор: с. Софія Звір, СНДМ, голова єпархіальної комісії шкільництва для прес-служби єпархії


З 15-літнім ювілеєм священства Архієрей привітав о. Романа Шкабрія, декана Березівського

2012-01-16 14:19:32

Над містерією літургійної молитви роздумували вчителі та катехити у Коломиї 14 січня владика Миколай (Сімкайло) відвідав з пастирським візитом парохію Успіння Пресвятої Богородиці с.Середній Березів.
Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач

2012-01-16 10:45:38

Над містерією літургійної молитви роздумували вчителі та катехити у Коломиї 9 січня Митрополит Івано-Франківський Архієпископ Володимир Війтишин відправив Архієрейську Службу Божу у храмі Пресвятої Трійці м.Тлумача.
У Львові обговорили проблеми людей, котрі потрапили за ґрати

2012-01-14 11:28:23

Над містерією літургійної молитви роздумували вчителі та катехити у Коломиї З 9 по 13 січня у приміщенні Львівської духовної семінарії УГКЦ відбулася конференція Європейської філії Міжнародної католицької комісії душпастирства в тюрмах.
У соборі Архістратига Михаїла м.Коломиї молилися з Архієреєм

2012-01-10 17:51:02

Над містерією літургійної молитви роздумували вчителі та катехити у Коломиї На празник Святого первомученика архідиякона Стефана владика Миколай молився разом із вірними собору Святого Архистратига Михаїла м.Коломиї.
На празник Пресвятої Родини Архієрей молився з буковинцями

2012-01-10 17:00:23

Над містерією літургійної молитви роздумували вчителі та катехити у Коломиї На другий день Різдвяних свят, Святої Родини, владика Миколай молився з вірянами Буковини. Єпарх очолив Святу Літургію…
З колядою до управління Коломийсько-Чернівецької єпархії (фоторепортаж)

2012-01-10 16:15:01

Над містерією літургійної молитви роздумували вчителі та катехити у Коломиї Хорові колективи, дитячі вертепи прибували до єпархіального управління, щоб колядою прославити Новонародженого Ісуса…
На Різдво Христове Архієрей молився за єпархіальну паству

2012-01-10 15:45:48

Над містерією літургійної молитви роздумували вчителі та катехити у Коломиї У день Різдва Хистового єпископ Миколай (Сімкайло) молився Святочну Божественну Літургію у Катедральному Соборі Преображення Христового…
На Святвечір у Товмачицькій колонії освятили церковні дзвони (фото, відео)

2012-01-10 13:10:30

Над містерією літургійної молитви роздумували вчителі та катехити у Коломиї 6 січня Правлячий Архієрей Миколай (Сімкайло) разом із священиками здійснив освячення церковних дзвонів на території виправної колонії №41.
Фахівець морального богослов’я Микола Прохаска отримав дияконські свячення

2012-01-06 09:00:05

Над містерією літургійної молитви роздумували вчителі та катехити у Коломиї 4 січня відбулися дияконські свячення Миколи Прохаски, які здійснив єпарх Коломийсько-Чернівецький Преосвященний Миколай (Сімкайло).
Владика Миколай, 1 січня: Бажаю кожному християнинові збагатитися чеснотами

2012-01-02 14:22:11

Над містерією літургійної молитви роздумували вчителі та катехити у Коломиї 1 січня владика Миколай (Сімкало) відправив Божественну Літургію, у якій просив благословення для вірян єпархії.

Косівщина - Різне та цікаве