П'ятниця, 29 травня, 2020

Ювілей парафії: Десять років великої праці на відновлення святині

На день святої Анни десятилітній ювілей відзначила парафія Городенківської греко-католицької церкви Непорочного Зачаття Діви Марії. На честь храмового свята до колишнього костелу прибули Городенківський декан о.-м. Ігор Левицький, який разом із соборм священиків відправив святкову літургію. Були нагороджені грамотами владики-ординарія Коломийсько-Чернівецької єпархії Миколи Сімкайла і Городенківського деканату УГКЦ настоятель храму, о. Ігор Ковбасюк та парафіяни, які найбільше долучилися до відновлення храму.

Яка найбільша історична й архітектурна пам’ятка нашого краю, знає, мабуть, і найменший школяр. Безперечно, це величавий костел, який вивишується над Городенкою і є її візитівкою й туристською принадою. Та найважливіше те, що храму повернуто його первісне призначення: через майже півстоліття нищення та знущання над святинею 2001року тут була заснована греко-католицька парафія церкви Непорочного Зачаття Божої Матері. Передувала тому значна праця громади на чолі з отцем-деканом Ігорем Левицьким із очищення колишнього костелу від сміття, перекриття даху, заміни вікон. Два роки працював на парафії о. Остап Осадчук.

Новий поштовх до відновлення храму Божого дало призначення покійним єпископом Павлом Василиком нового пароха—о. Ігоря Ковбасюка. Відтоді зроблено чимало, як щодо ремонтних робіт, так і згуртування громади. Парафія живе активним життям. Тут діють гуртки та згромадження, церковний хор, о. Ігор Ковбасюк зумів об’єднати навколо себе високодуховних людей, братство й сестринство.

Минуть роки, століття, а колишній костел, непідвладний ні природній, ні людській стихіям, і далі височітиме над нашим містом, і люди в ньому славитимуть Господа. Певні в цьому небайдужі люди, які нині роблять так багато, щоб не заростала стежка до цього храму Божого.

Автор: Людмила СТРАЖНИК


У соборі Архістратига Михаїла м.Коломиї молилися з Архієреєм

2012-01-10 17:51:02

Ювілей парафії: Десять років великої праці на відновлення святині На празник Святого первомученика архідиякона Стефана владика Миколай молився разом із вірними собору Святого Архистратига Михаїла м.Коломиї.
На празник Пресвятої Родини Архієрей молився з буковинцями

2012-01-10 17:00:23

Ювілей парафії: Десять років великої праці на відновлення святині На другий день Різдвяних свят, Святої Родини, владика Миколай молився з вірянами Буковини. Єпарх очолив Святу Літургію…
З колядою до управління Коломийсько-Чернівецької єпархії (фоторепортаж)

2012-01-10 16:15:01

Ювілей парафії: Десять років великої праці на відновлення святині Хорові колективи, дитячі вертепи прибували до єпархіального управління, щоб колядою прославити Новонародженого Ісуса…
На Різдво Христове Архієрей молився за єпархіальну паству

2012-01-10 15:45:48

Ювілей парафії: Десять років великої праці на відновлення святині У день Різдва Хистового єпископ Миколай (Сімкайло) молився Святочну Божественну Літургію у Катедральному Соборі Преображення Христового…
На Святвечір у Товмачицькій колонії освятили церковні дзвони (фото, відео)

2012-01-10 13:10:30

Ювілей парафії: Десять років великої праці на відновлення святині 6 січня Правлячий Архієрей Миколай (Сімкайло) разом із священиками здійснив освячення церковних дзвонів на території виправної колонії №41.
Фахівець морального богослов’я Микола Прохаска отримав дияконські свячення

2012-01-06 09:00:05

Ювілей парафії: Десять років великої праці на відновлення святині 4 січня відбулися дияконські свячення Миколи Прохаски, які здійснив єпарх Коломийсько-Чернівецький Преосвященний Миколай (Сімкайло).
Владика Миколай, 1 січня: Бажаю кожному християнинові збагатитися чеснотами

2012-01-02 14:22:11

Ювілей парафії: Десять років великої праці на відновлення святині 1 січня владика Миколай (Сімкало) відправив Божественну Літургію, у якій просив благословення для вірян єпархії.
Владика Миколай молився подячну Літургію за прожитий рік

2012-01-02 10:16:32

Ювілей парафії: Десять років великої праці на відновлення святині 31 грудня владика Миколай (Сімкайло) у катедральному соборі Преображення Христового очолив Божественну Літургію, через яку подякував Господеві за прожитий 2011 рік.
В УГКЦ проведуть акцію "Колядуймо на Собор!"

2011-12-30 14:40:02

Ювілей парафії: Десять років великої праці на відновлення святині За рішенням Синоду єпископів УГКЦ відбудеться акція «Колядуймо на собор!», згідно з якою традиційні різдвяні пожертви колядникам належатимуть Патріаршому соборові в Києві…
Молодь Коломийсько-Чернівецької єпархії бере участь зустрічі Тезе

2011-12-28 12:35:04

Ювілей парафії: Десять років великої праці на відновлення святині Сьогодні у Берліні розпочинається Європейська Зустріч Молоді, у якій візьме участь близько 30 тисяч чоловік – повідомляє католицький часопис Credo.

Косівщина - Різне та цікаве