Понеділок, 18 червня, 2018

Пам’ятну виставку Андрія Коренюка відвідав владика Миколай

Пам’ятну виставку Андрія Коренюка відвідав владика Миколай

22 листопада у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. о. Йосафата Кобринського відкрилася виставка, присвячена пам’яті відомого коломийського художника Андрія Коренюка.

Владика Миколай (Сімкайло) пам’ятною молитвою за упокоєння знаного митця відкрив показ картин і відзначив особливе чуття і любов автора до Покутського і Гуцульського краю. «Тематика виставкових робіт це яскраво і зрозуміло представляє кожному», – сказав Архієрей. У такий спосіб було вшановано пам’ять і твори Андрія Коренюка, котрий минулого року передчасно відійшов у вічність.

Довідка: Коренюк Андрій народився 1 грудня 1936 року в селі Татарів Надвірнянського району Івано-Франківської області. Після служби в армії навчався в Одеському художньо-театральному училищі, яке закінчив у 1962 році, пізніше – у Львівському поліграфічному інституті на факультеті графіки. Працював у Івано-Франківських художньо-виробничих майстернях Художнього фонду оформлювачем. У вільний час займається творчим живописом, переважно пейзажем. Учасник численних обласних художніх виставок та ряду персональних. Багато робіт художника знаходяться у приватних колекціях як в Україні, так і за кордоном: Польща, Німеччина, Франція, США, Канада, Росія, Ізраїль.

Джерело: Прес-служба єпархії за матеріалами Коломия ВЕБ Порталу


Художник-мариніст Іван Айвазовський, чиє ім'я тісно пов'язане з містом Феодосія. Місто Феодосія на березі затоки Чорного моря, тут художник народився, виріс, прожив більшу частину свого життя, створив найкращі свої твори, тут покоїться його прах.

Косівщина - Різне та цікаве